Kevadekuulutajaid jõuab meile aina rohkem

Nagu ikka, oli jõgevalastele esimesteks kevadekuulutajateks künnivaresed. 23. märtsiks, kui Pedja-poolses linnaservas esimesi kuldnokki nähti, olid usinamad varesepaarid jõudnud pargipuude ladvad pesi täis ehitada.

“Nädal hiljem jõudsid siia ka emaslinnud. Nüüd istuvad paarikesed pesakastide juures kaelakuti koos ja lasevad laulu. Võrreldes viimase tosina aastaga tulid kuldnokad meie aeda tänavu viis päeva hiljem,” teadis majaperenaine Marianne Kuusvere.

“Rästad, kuldnokad, vindid ja teised varem saabunud linnud on hakanud pesa ehitama. Päris palju on näha põldlõokesi, kiivitajaid ja koovitajaid, ka linavästrik on kohale jõudnud. Märgata on juba hiireviud ja isegi väike-konnakotkast. Eelmisel kesknädalal nägin Voorel sookurge kondamas. Üksikud haneparved lendasid juba üle-eelmisel nädalal. Mida päev edasi, seda aktiivsemaks läheb lindude ränne. Juba näeb põldudel lombikeste peal peatuvaid hallhanesid ja mõnda kühmnokk-luike. Minu jaoks algab kevad siis, kui näen esimesi rändlinde, kes meile tagasi on pöördunud,? lausus harrastusornitoloog Mariliis Märtson.

Oma suvekoju on tagasi jõudnud ka valge toonekurg. Üks neist kõnnib Kassinurmes juba esmaspäevast saati uhkelt ringi ja ootab paarilist.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus