?Kevade? koolilapsed, saame kokku!

Eelmise aasta lõpus jõudis müügilettidele DVD restaureeritud filmiga “Kevade? (1969). Samade kaante vahelt leiab vaataja DVD dokumentaalfilmiga “Kuidas tuli ?Kevade??, milles teiste hulgas aitavad populaarse filmi sünnilugu meenutada endised Palamuse kooli õpetajad Vaike Soodla ja Evi Lestal ning kunagine koolipoiss Priit Laast. Kaks esimest õpetasid ?Kevades? osalenud õpilasi, kolmas tegi kaasa filmi võtetel. Paljud tolleaegsed filmis osalenud elavad praegu aga väga kaugel ning mõni pole enam elavate kirjaski.

Ülehomme kell 16 ongi kõik ?Kevade? filmimisega seotud inimesed oodatud Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi filmi sünnilugu vaatama ja ka ise möödunut meenutama. Dokumentaalfilmi esilinastusele on lubanud tulla Palamuselt oma esimesed näitlemiskogemused saanud Ain Lutsepp, praegune eesti teatri tippnäitleja. Kuna tal pole oma töö tõttu varasematel “Kevade? tegijate omavahelistel kohtumistel olnud võimalik osaleda, otsustas ta tulla nüüd.

Tegevust jätkub kihelkonnakoolimuuseumis laupäeval tegelikult pärastlõunast hilisööni. Kuna sel aastal möödub 15 aastat Eesti krooni käibeletulekust ja 10 aastat Palamuse aardeleiust, siis avatakse muuseumi ärklisaalis kell 14 Eesti Panga näitus “Eesti raha margast euroni?, mis tutvustab Eesti oma raha läbi ühe aastasaja. Õhtu lõpetab kell 22 algav meeleolukas d?ässilikus võtmes kontsert Helin-Mari Arderi trio esituses. Sel päeval on muuseum avatud kuni kella üheni öösel ? on Euroopa muuseumide öö.

JANEK VARBLAS,
Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi arendus- ja projektijuht

blog comments powered by Disqus