Kevad tõi kaasa hinnasula

Uue aasta tulekuga ning jätkuvas majanduskitsikuses on toidukaupade hinnad langenud ning kõige rohkem on odavnenud piimatooted. 

Uurisime aprilli esimesel nädalal hindu kuues Jõgeva suuremas toidukaupluses. Viimasest siinsete toidupoodide hinnavõrdlusest oli selleks päevaks möödas neli ja pool kuud ning selle perioodi jooksul on paljude toodete hinnad läbi teinud suure muutuse.

Suurim hinnalangetaja oli sel korral Jõgeva Kaubahalli Konsum, kus ostukorv oli võrreldes möödunud uuringuga odavnenud peaaegu neljakümne krooni võrra. Enim olid langenud sealiha, kana ning ka aedviljade hinnad. Muutumatuna on Konsumis püsinud hakkliha, leiva ja saia hind.  

Piima hind on langenud

Kevade tulekuga on oluliselt odavnenud piimatoodete hinnad. Varem oli toidupoodides odavaim Farmi firma piim, kuid nüüd on oma toodete hindu peaaegu poole võrra vähendanud Alma meierei. Kui eelmisel aastal pidi liitrise piimakoti eest välja käima keskmiselt üheksa krooni, siis nüüd maksis see enamikes poodides alla kuue krooni. Oluliselt oli langenud ka hapukoore ning juustu hind.

Hindade langus on näha peaaegu kõikides poodides. Suhteliselt stabiilsena on oma hindu hoidnud Maxima kauplus, kus kogu ostukorv oli sel korral eelmisest vaid kümne sendi võrra soodsam. Samas tuli uuringupäeval nimekirja märkida L-suurus kanamunade hind, kuna tol korral M-suurusega mune Jõgeva Maximas saada ei olnud. Ka ei leidunud Maxima kaupluses tavalist peakapsast ning üles tuli märkida punase peakapsa hind, mis oli samuti küllalt soodne. 

Grossi pood jälle soodsaim

Märtsis uue disainiga avatud Säästumarket oli võrreldes möödunud aastaga ka oma hindu langetanud. Vaatamata uuele sisustusele ja värvilahendustele, on poe sortiment siiski enam- vähem sama. Pisut rohkem tundus lettidel olevat pagaritooteid ja ka mõningaid võileivamaterjale. Säästumarketi uus välimus on külastajatele meeltmööda, kuid siiski on kuulda olnud nurinaid, et poe vahekäigud on kärudega liikumiseks pisut kitsad.

Selle uuringu ainukene pood, kus ostukorv oli möödunust kallim, on Selver, kelle ostukorvist peab maksma pisut üle kaheteistkümne krooni rohkem kui augustis. Eestimaistele toidukaupadele rõhku panevas kodumaises kaupluses domineerisidki enamjaolt kodumaised aedviljad ja lihatooted, mis on imporditavatest pisut kallimad. Tõusnud oli nii kurgi kui ka tomati hind. Samas leidus ka Selveris väga soodsa hinnaga piimatooteid.

Möödunud korral enim ostukorvi hinda langetanud Grossi toidukaupluses olid hinnad ka sel korral langenud. Lisaks juba mainitud odavatele piimatoodetele oli Grossi poest sel korral võimalik soodsalt osta kurki ja tomatit. Kapsas oli Jõgeva soodsaim ja ka seguhakkliha oli odavam kui teistes poodides.  Grossi poe boonuseks on kindlasti ka ülisoodsad päevapakkumised. 

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus