Kevad hiilib Kunsti Kodus

Läinud nädala reedest võib Jõgeval Kunsti Kodus kuulda linnulaulu ja tunda lillede lõhna. Viimast küll vaid siis, kui elav kujutlusvõime kaasa võtta. Nimelt avas Liive Koppel Jõgeval esimest korda näituse „Suvesõnum“, mis peaks pikalt kestnud talve taas veidi päikest tooma.


Kuid Liive Koppel ei keskendu vaid lilledele. „Mul on ka suuri maastikke, kuid Piretiga (Piret Järv, Kunsti Kodu perenaine – toim.) leppisime kokku, et paneme seinale lilled, siiski võtsin ka paar maastikupilti kaasa,“ märkis Koppel.

Kunsti Kodu seinad sobivad Liive Koppeli maalidele just kui valatult. „See kodu on nii armas, et igale maalile on päris oma koht,“ rõõmustas Koppel, kes on Jõgeva inimeste ees oma maalidega esimest korda. Siiani on ta näitusi korraldanud kõikjal Eestis, lisaks Saksamaal, Lätis, Soomes, Rootsis ja Venemaal.

Liive Koppel keskendub maalides lihtsusele ja ilusale, mis kunstnikku ennast kõnetavad. „Maalin realistlikus laadis, põhiliselt õlitehnikas,“ rääkis Koppel, kes lubab endale vahel ka abstraktsemat lähenemist. Kuid süda on tal siiski natuuri maalimisele kaotatud.

„Lillede puhul peab tundma nende lõhna ja nägema värve,“ sõnas Koppel. Tema lemmikteemaks on aga sügismaastik, sest Võrumaal sündinud kunstnik on võlutud sealse looduse ilust. „Mõnikord võtan kätte, mis saab ning lähen loodusesse, naudin Võrumaa maastikku, tunnen lõhna ja kuulan loodushelisid. Pärast on ateljees selle võrra kergem. Kuid visand tuleb ikkagi teha kohapeal,“ rääkis Liive Koppel. Näitus jääb avatuks 30. aprillini.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus