Kettagolfi kui universaalala kiire võidukäik

Parkides, haljasaladel ja metsaaladel on kindlasti paljudel silma jäänud plastikust kettaid loopivad ning ühest kohast teise liikuvad seltskonnad. Tegemist on maailmas võidukäiku tegeva discgolfi ehk suupärasemalt kettagolfiga. Kuigi välja mõeldi see spordiala enam kui pool sajandit tagasi, jõudis kettagolf Eestimaale alles selle sajandiga. Ja sealt alates on uue ala areng olnud kiire.


Võib öelda, et mänguradu ja mängijaid tuleb iga päev aina juurde. Need, kes uue ala perspektiivi ja olemuse kiiresti läbi hammustasid, on võidumehed, sest neil on teiste ees edumaa. Ja hea meel, et meie maakonnas on uus spordiala mitte ainult populaarne, vaid ka sportlikult edukas. Selle tõenduseks oli Jõgeva valla mängijate suuredu Eestimaa suvemängudel, millest saab ka tänasest lehest lugeda.

Kettagolfi võidukäigu tagamaad on tegelikult lihtsad, sest see mäng on mõeldud üheskoos mängimiseks kõigile. Oled sa noor või vana, naine või mees, sportlik või mittesportlik. Mine loodusesse, võta ketas sõrmede vahele ja proovi tabada korvi. Nii lihtne see ongi. Mänguga kaasneb liikumine vabas õhus, paras füüsiline koormus ning sportlik hasart. Kõigi nende komponentide olemasolu teevad kettagolfist universaalse ala, mis ei sea piire. Tänu sellele areneb ja laieneb see ala seitsme penikoorma sammudega. Just selliseid uusi spordialasid saadabki kaasajal edu.

Juba praegu näitavad kõik märgid, et lähiajal saab kettagolfist ka olümpiaala. Tunnustus, millest mõned nišialad aastakümneid unistavad. Ning tore, et uuel spordialal ütlevad tugeva sõna sekka jõgevamaalasedki.

blog comments powered by Disqus