Keskraamatukogu näitab illustratsioone ja ehteid

 

Maakonna keskraamatukogus Põltsamaal on terve novembrikuu väljas Reti Saksa raamatuillustratsioonide ning rahvuslikus stiilis kaasaegsete ehete näitus.

Reti Saksa teatakse nii vabagraafiku kui ka raamatuillustraatorina. Tema stiil on nii isikupärane, et kes kord ta töid näinud, tunneb need järgmisel korral kindlasti ära. Nagu mustvalgetel vabagraafilistel töödelgi, võib ka Saksa värvilistel raamatuillustratsioonidel näha armsaid, aga natuke kurvameelseid suuresilmseid lapsi või lapsnaisi. Ta on ka väga hea loomajoonistaja.

Näitusel on väljas Sulev Olli “Hea tuju raamatu”, Diana Liivi klaverijutu “Võluvitsa vägi”, Lembit Ratasepa “Maarja kaevu”, Edward Leari “Uute rõivaste”, Michael Ende “Momo” ning juudi legendide ja muinasjuttude kogumiku “Seeba kuninganna mõistatused” jaoks loodud illustratsioonid ning neid saab näha raamatukogu näituse- ja konverentsisaalis.

Raamatukogu fuajee vitriinides saab aga imetleda Põltsamaa käsitööseltsi ehteaasta näitust “Oma ehe on ehe”. Teiste rahvuslikus stiilis ehete hulgas on väljas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu konkursil “Eesti oma ehe” lisandite kategoorias teise koha saanud kott ja rinnanõel, mille autoriks põltsamaalanna Katre Arula. Näha saab ka Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilaste töid, mis olid väljas noorte laulu- ja tantsupeo aegsel ehtenäitusel Tallinnas.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus