Kesklinna kiviparkett ja läiklehised pärnad

Väidetavalt 50?60-aastased puud on osaliselt mädanenud ega kujuta endast aedniku sõnul erilist väärtust. ?Asemele istutame samuti 11 uut puud, sedakorda läiklehised pärnad, üksteisest võrdse kaugusega ja ühepikkused. Haljasala piirid jäävad samaks või pigem tuleb rohelust juurdegi,? rääkis Paeveer.

Läiklehise pärna kasuks räägib linnaaedniku sõnul seegi, et tema lehestruktuur on kaetud vahakorraga ning ta on linnatingimustes parim. Puudele lisaks istutatakse haljasalale ka põõsaste grupid ning lillepeenrad. Teades, kui väga inimesed tahavad käia otse, on haljasalale kavandatud ka mõned teekärjed.

?Tänavaremondi ja kaevamistöödega saaksid praegused puud nagunii viga,? lisas Paeveer. Aedniku arvates tuleks järgmise tööna ka kahe kaubamaja vaheline park korda teha ? plaan selleks ju ammuilma olemas.

Uute tänavavalgustuspostide tarvis on juba ostetud lilleamplid, milles taimedki sees ? ootavad vaid poste. Elektrikaablid viiakse maasse ja Suur tänav saab linnavalitsuse majast kuni turu väravani kiviparketi. Minevikumälestuseks muutub ka suur poriloik turu värava juures, kuhu seni ikka sadevesi kogunes.

Töid Suurel tänaval teostab OÜ Jyky.

Abilinnapea Aare Olgo andmetel investeeris Jõgeva linn sellesse töösse 550 000 krooni. Kõnealune projekt on hea näide koostööst linna ja ettevõtjate vahel, sest Jõgeva Majandusühistu ja OÜ Merineitsi toetavad mõlemad ettevõtmist 50 000 krooniga. Majandusühistu on lubanud oma kaupluse ukse juurde paigaldada ka invatrepi.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus