Keskkonnasäästmisest ärevatel aegadel

Olgu selle majandus- ja gripipaanikaga kuidas on, tootmine ja tööstus jääb. Kuigi jah, keskkonnale on kogu tohuvabohust natuke ka kasu – suures Hiinas on massitööstuses tootmine üsna miinimumini langenud, mistõttu on vähenenud saasteainete eraldumine Maa atmosfääri.


Ära on jäänud hulgaliselt lennureise, mis kõik keskkonda koormavad. Ka transport tervikuna on eriti suurlinnades mitu korda vähenenud. Palju aitab kaasa see, et kõik, kel vähegi võimalik, kasutavad kodus töötamise võimalust. Ka koolid on valmistumas rohkem e- ja kaugõppeks. Milleks me selle Skype’i õigupoolest leiutasime, võiks ju küsida, ja vastata, et just selleks, et kriisidega hakkama saada ja keskkonnakoormust vähendada.
Meie esiküljelugu räägib keskkonnasäästlikust majandamisest ja tootmisjääkidele rakenduse leidmisest. Üle-eestiline kampaania oli väga tulemuslik ning mängis Jõgevamaa ja siin oleva ettevõtluse rohkem suurele pildile. Osalejaid oli nii Virust kui Võrust, Tallinnast ja saarteltki. Omajagu tõukas tulemuslikku ideekonkurssi tagant meie riigi suurepärane avatus internetile ja võimekus sotsiaalmeediat kasutada. Me oskame otsida üles väärt teavet ja seda enda kasuks pöörata.
Loomulikult ei saa kõik kaugtööd teha. Paljud meist peavad olema tööpostil, olgu või meditsiinitöötajad. Neile ja paljude teiste erialade esindajatele peab andma au ja soovima neile head tervist. Need aga, kes saavad omi asju kvaliteetselt ajada sidevahendite kaudu, rohkeid loomingulisi võite!

blog comments powered by Disqus