Keskkonnaministeerium otsib keskkonnasõbralikku haridustegu

Keskkonnaministeerium kutsub kõiki haridusasutusi ja keskkonnahariduse organisatsioone osalema Keskkonnakäpa konkursil. Kandideerida saab 1.–28. aprillini. Lisaks žüriile saavad kõik inimesed valida oma lemmiku 10.–24. maini kestval rahvahääletusel.


„Olen seda juba ammu täheldanud, et lapsed on tänu heale keskkonnaharidusele tihti oluliselt keskkonnateadlikumad, kui on nende vanemad. Seetõttu on just lapsed sageli need, kes õpetavad täiskasvanuid olema keskkonnasõbralikumad ja –hoidlikumad. Lapsed poleks aga kindlasti niivõrd targad, kui poleks tublisid haridusasutusi ja õpetajaid, kes noortega igapäevaselt selle nimel tööd teevad,“ hindas keskkonnaminister Siim Kiisler kõrgelt keskkonnaharidusse panustajate tegevust.

„Keskkonnakäpa konkurss ongi keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustamiseks algatatud konkurss. Sinna sobivad esitamiseks kõik algatused, mis aitavad kujundada inimesi keskkonnasõbralikumaks ja -teadlikumaks ning mis muudavad meie ümbrust paremaks,“ tutvustas minister Kiisler konkurssi.

Oodatud on projektid, mis on uudsed, ressursisäästlikud ning avaldavad head mõju keskkonnale ja kasvatavad osalejate keskkonnateadlikkust.

Kokku on konkursil viis kandideerimise rühma: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon.

Kandidaate saab esitada kuni 28. aprilli südaööni konkursi kodulehel asuva ankeedi kaudu.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus