Keskkonnaamet õpetab kalastajaid

Keskkonnaamet kutsub kalastuskaardi taotlejaid nõustamispäevale, kus saab infot elektroonilise kalastuskaardi ostmisest, kalapüügilimiitidest ja püügipiirangutest.


Kalastuskaardi taotluste vastuvõtt 2019. aastaks algab 3. detsembri hommikul kell 9, mil kõigil huvilistel on võimalik soetada kalastuskaart pilet.ee veebikeskkonnas või keskkonnaameti kontorites.

94 protsenti kalastuskaartidest läheb müüki just veebikeskkonna vahendusel, mistõttu soovime koolitada ja abistada esmakordselt veebikeskkonnast kaarti soetavaid kalastajaid.

Et internetist loa taotlemine ei jääks pidama tehniliste oskuste taha, kutsub keskkonnaamet kõiki huvilisi 26. novembril kell 10 nõustamispäevale keskkonnaameti Haapsalu, Tallinna, Räpina ja Tartu kontorisse.

Internetist on võimalik kalastuskaarti taotleda pilet.ee aadressil ID-kaardi või mobiil-ID vahendusel. Ootamatuste vältimiseks tuleks üle kontrollida elektroonilise taotlemise tarbeks vajalike sertifikaatide kehtivus ning veenduda, et taotlejal pole varasemast püügiaruannete võlgnevusi. Nimelt ei saa alates 2018. aastast kalastuskaarti taotleda need isikud, kellel on möödunud hooaja püügiaruanne esitamata. Nõustamispäeval on võimalik kontrollida ka aruannete võlgnevust ning vajadusel esitada kohapeal aruandeid.

Seekord keskendutakse just ID-kaardiga kalastuskaardi taotlemisele, sest mobiil-ID kasutajad reeglina taotlemisega hätta ei jää. Infopäevale tuleks kaasa võtta ID-kaart koos PIN paroolidega ning eelnevalt kontrollida ID-kaardi sertifikaatide kehtivust. Internetipanga kaudu maksmiseks on tarvis vajadusel sõlmida pangas internetipanga kasutamise leping.

Nõustamise päeval kalastuskaarti 2019. aastaks veel taotleda ei saa, sest taotluste vastuvõtt algab kõigile üheaegselt 3. detsembri hommikul. Küll aga on Keskkonnaameti Tartu, Rakvere, Pärnu, Penijõe, Kuressaare, Võru, Räpina ja Tallinna kontoris 3. detsembril olemas kliendiarvutid internetist kalastuskaardi taotlemiseks.

Nõustamispäevad toimuvad 26. novembril kell 9 järgmistes keskkonnaameti kontorites.

  • Tallinna kontor, Viljandi mnt 16, Tallinn (kontaktisik Arno Sildos, tel 5300 4038).
  • Tartu kontor, Aleksandri 14, Tartu (kontaktisik Kerli Pettai, tel 5366 2619).
  • Haapsalu kontor, Kiltsi tee 10, Haapsalu (kontaktisik Märt Kesküla, 523 4410).
  • Räpina kontor, Kalevi 1a, 64503, Räpina (kontaktisik Kerli Pettai, tel 5366 2619).

Kellel sel päeval kohale tulla ei õnnestu, võib kokku leppida ka mõne muu aja, et spetsialistiga kohtuda. Samuti saab mainitud kontaktidelt küsida kalastuskaardi püügiaruannete võlgnevuste kohta. Lisainfot kalastuskaardi taotlemisest leiab ka keskkonnaameti kodulehel.

SILLE ADER, Keskkonnaameti pressiesindaja

blog comments powered by Disqus