Keskerakonna valimisnimekirja juhivad Tuus-Laul, Vaarmann ja Ernits

Keskerakonna Jõgeva- ja Tartumaa valimisnimekirjas pürib riigikogu järgmisse koosseisu kümme kandidaati. Nimekirja juhivad Marika Tuus-Laul, Urbo Vaarmann ja Peeter Ernits.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul on valitud Jõgeva- ja Tartumaalt riigikogusse juba kolmel korral. Rakveres sündinud Urbo Vaarmann alustas Lõuna-Eestis omavalitsuspoliitikuna tegevust 2009. aastal, mil ta valiti Tartu linnavolikokku.

2013. aasta sügisel, pärast Aadu Musta valimist Tartu linnavolikogu esimeheks, siirdus Vaarmann tema asendusliikmena riigikokku.


Peeter Ernits kandideeris esimest korda parlamenti 1995. aastal Eestimaa Roheliste ja Eesti Rojalistliku Partei ühisnimekirjas. 2011. aastal kandideeris ta Võru-, Valga- ja Põlvamaal Rahvaliidu nimekirjas.

Lisaks eelpool nimetatutele kandideerivad Jõgeva- ja Tartumaal Keskerakonna nimekirjas praegune riigikogu liige ja endine teleajakirjanik Peeter Võsa, Jõgeva linnapea ja Keskerakonna Jõgeva piirkonna esimees Aare Olgo, Mustvee linnapea Max Kaur, Põltsamaa linnavolikogu esimees ja Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Andres Vään, endine teleajakirjanik Kalle Mihkels ning Peipsiääre vallavanem Aleksander Širokov.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus