Keskerakondlased laulsid Alo Mattiiseni kodutänaval hümni

Eesti Keskerakonna liikmetest ja nende toetajatest loodud ansambel  kogunes Jõgeva sotsiaalkeskusse Elukaar, et laulda Eesti taasiseseisvuspäeva puhul erakonna Facebooki ja YouTube’i kanali jaoks Eesti Vabariigi hümni. Elukaar asub Roosi tänaval ning läheduses on ka helilooja Alo Mattiiseni  sünnimaja.

Kuuldes võimalusest Eesti taassünni päevaks hümni laulda, tulid Jõgeva keskerakondlased kiiresti kokku. Lasteaia Karikakar õpetajatel Katrin Kriiskal ja Liisi Poomil ning muusikaõpetajal Merike Siirakul on selles valdkonnas pikaajalised kogemused, sest erakonna sündmustel on ikka lauldud.  

„Hümni laulmiseks valisime Roosi tänaval paikneva sotsiaalkeskuse Elukaar saali.

On ju see maja koduks paljudele väärikas eas inimestele. Just vanem põlvkond oli see, kes hoidis okupatsiooni ajal alles rahvuslikku vaimu ja valmistas ette pinnast Eesti riigi taastamiseks. Roosi tänaval sirgus meheks ka helilooja  ja isamaaliste laulude autor Alo Mattiisen,” rääkis  hümnilaulmise eestvedaja, aktiivne keskerakondlane Vello Lukk, kellele  usaldati ka laulmise filmimine. 

Klaveril saatis laulu Merike Siirak. Elukaare kollektiivist ühines ansambliga hooldaja Aile Tammiku.

„Tore oli tõdeda, et ühest perest olid laulmas kolme põlvkonna esindajad: Elukaare juhataja Heli Raevald, tema ajaloolasest poeg Jens ja lapselaps, kes oli kodunt kaasa võtnud sinimustvalge lipu. Hea, et on peresid, kus kasvatatakse varakult austust oma riigi vastu,” ütles Vello Lukk.

Hümni laulmine on Eesti Keskerakonna kingitus Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus