Keskerakond: omavalitsused peavad kaasa rääkima maavanema ametissemääramisel

Keskerakonna seisukohti maavanemate ametissemääramisel selgitas staa?ikas omavalitsustegelane Jüri Võigemast.

Keskerakonna volikogu on seisukohal, et maavanemate ametissenimetamisel peab kohalikel omavalitsustel säilima kooskõlastav roll, mis tähendab vajadusel vetoõiguse rakendamist. «Maavanem ei ole ainult lihtne riigi käepikendus maakonnas, vaid tal on täita määrav roll maakonna kui terviku tasakaalustatud arengu tagamisel,» lausus Jõgevamaa keskerakondlaste juht Andres Vään.

Keskerakonna volikogu leidis, et segastel alustel korraldatav maavanemate konkurss soodustab vaid uute poliitiliste mängude tekkimist.

«Minu arvates peaks säilima praegune olukord, kus valitsuse määratud maavanemakandidaat kooskõlastatakse omavalitsusliiduga. See välistab võimaluse, et maavanemaks saab inimene, kes piirkonna omavalitsustele täiesti vastumeelne on ning nendega koostööd teha ei suuda,» lausus Pajusi vallavanem ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse aseesimees Heldur Lääne.

Keskerakonna volikogu korraldab koosolekuid Eestimaa erinevates paikades. Erakonna Jõgevamaa organisatsiooni juhi Andres Vääna ettepanekul otsustati seekordne nõupidamine läbi viia Põltsamaal. Peaettekandega esines erakonna esimees Edgar Savisaar, kes keskendus Europarlamendi valimistele.

Keskerakonna volikogu võttis Põltsamaal vastu ka seisukoha maade munitsipaliseerimise küsimuses, sest see protsess on oluliselt aeglustunud ning takistab linnade-valdade arengut. Probleemi lahendamiseks peab Keskerakond vajalikuks võtta 4Riigikogus vastu maareformi seaduse muutmise seadus, kiirendamaks maareformi läbiviimist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus