Keskerakond lubab Jõgeva lasteaialastele tasuta toitu

Keskerakond lubab kindlustada Jõgeva linna umbes 300 lastaialapsele tasuta toidu, mis läheks linnale aastas maksma 1,3 miljonit krooni.

Keskerakonna valimisnimekirja esinumbri  Jõgeval abilinnapea Aare Olgo sõnul on erinevatel jutuajamistel olnud teemaks lasteaialaste  toitlustamisega seotud küsimused.

“Mitmetel vanematel on  praeguses majanduslikuks olukorras tõsiseid raskusi lasteaiatoidu eest tasumisega.  Murelikuks teeb, et sellest tingituna toovad mitmed vanemad oma lapsed lasteaeda alles pärast hommikusööki.”

1,3 miljonit krooni on Olgo hinnangul küll piisavalt suur summa täiendvaks koormuseks linna eelarvele, kuid kindlustab lastele kvaliteetse kõhutäie ja tugeva  tervise tulevikuks, millest kindlasti tunnevad heameelt kõik, kes mõtlevad tulevaste põlvkondade heaolule ja edukäigule.

Jõgeva lasteaia Karikakar õpetaja Liisi Poomi sõnul on igati teretulnud, et kõik lasteaialapsed saaksid mitmekülgset ja vitamiinirikast toitu ning ka sooja lõunasööki, mis tervise huvides on väga oluline. “Pealegi hakkavad just lasteaias välja kujunema laste toitumisharjumused ja söömiskultuur,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus