Keskerakond ei lepi maakonna valimiskomisjoni otsusega

Eilsel avalikul istungil otsustas Jõgeva Maakonna Valimiskomisjon jätta rahuldamata Eesti Keskerakonna volitatud esindaja Aare Olgo kaebuse, millega taotleti Jõgeva linnas laekunud valijate häälte teistkordset ülelugemist.

Jõgeva Maakonna Valimiskomisjoni esimehe maasekretär Kadi Läniku sõnul on Keskerakonnal kolm päeva aega maakonna valimiskomisjoni otsuse edasikaebamiseks vabariiklikku valimiskomisjoni.

“Tõenäoliselt peame vajalikuks otsuse edasikaebamist. Maakonna valimiskomisjoni istungil selgus, et 18. oktoobri valimistel Jõgeva linnas on mitmel korral eksitud valimisreeglite vastu. Näiteks enne valimistulemuste selgitamisele asumist ei loetud üle kasutamata hääletussedeleid, puudus üks valimissedel ja oli veel teisi rikkumisi,” märkis Aare Olgo.

“Oleme seisukohal, et häälte teistkordsel ülelugemisel võib Keskerakond Jõgeva linnavolikogus saada viie mandaadi asemel kuus ning Isamaa ja Res Publica Liidu mandaatide arv väheneks sel juhul kolmelt kahele,” ütles ta ajalehele Vooremaa.

Jõgeva 19-liikmelises linnavolikogus sai Reformierakond kaheksa, Keskerakond viis, Rahvaliit kolm ning Isamaa ja Res Publica Liit samuti kolm kohta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus