Kesk-Eesti Teatritrupp tuleb Jõgevale

Jõgeva kultuurikeskuses annab nädala pärast, 10. märtsil kell 19 külalisetenduse Kesk-Eesti Teatritrupp. Kolmevaatuseline lavastus „28 000 aakrit“ põhineb T. Williamsi tuntud näidendil „Kass kuumal plekk-katusel“.

Ahnusest, silmakirjalikkusest, inimeseks jäämisest ja peresuhetest kõneleva näidendi põhjal on uue lavateksti kirjutanud Margus Mankin ja tema on ka loo lavastaja. Kunstnikutöö tegi Kristi Leppik Rakvere Teatrist, heli- ja valguskujunduse Veiko Sepp.

Esietendus „28 000 aakrit“ möödunud aasta 6. märtsil Pilistvere rahvamajas ning aasta jooksul on sellega antud umbes tosin etendust. Tükis teeb kaasa kaks Põltsamaa harrastusnäitlejat Margus Kastor ja Heiki Aren. Peale nende näeb laval Merle Rajaveeru, Tiit Tammlehte, Tiit Altet, Ruth ja Gertrud Grünthali, Helje Põvvatit ning Lili, Haldi ja Ants Välimäed.

MTÜ Kesk-Eesti Teatritrupp asutati 2008. a novembrikuus. Et trupp koosneb kuues maakonnas (Jõgeva-, Järva-, Lääne-Viru-, Põlva-, Rapla- ja Viljandimaal) elavatest inimestest, pole omavahel suhtlemine, repertuaari otsimine ja proovide korraldamine sugugi lihtne, ent sellega saadakse hakkama. Olulise osa trupist moodustavad inimesed, kes on aastaid kaasa löönud Eesti Näitejuhtide Teatritrupi (ENT) tegevuses.

Trupp on edukalt esinenud nii 2009. kui ka 2010. aasta Järvamaa näitemängupäeval kui ka mullu Rakveres toimunud harrastusteatrite riigifestivalil. Rakveres pälvis lavastuse „Külatraagik“ lavastaja ja ainus osaline Margus Mankin parima meesnäitleja preemia ja Elmar Sats sama lavastuse muusika eest parima originaalmuusika preemia. Jõgeval mängitav „28 000 aakrit“ noppis aga möödunud aasta märtsis Paides toimunud Järvamaa näitemängupäeval koguni kolm preemiat: parima lavastaja, parima lavastuse ja parima meesnäitleja preemia. Viimase pälvis Tiit Tammleht.

Käesoleval hooajal on Kesk-Eesti Teatritrupil käsil kolme näitemängu lavaletoomine: märtsi lõpuks peaks Tiit Alte käe all lavaküpseks saama Vaclav Haveli ”Keskendumisraskused”, mida Eesti lavadel teadaolevalt varem mängitud pole. Margus Mankin valmistab aga ette lavastusi ”Laviin” ja ”Kaneelilõhn”. Endiselt on trupi repertuaaris ka Jüri Tuuliku jutustusel põhinev monotükk ”Külatraagik”.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus