Kesk-Eesti peavallavanema tiitel läks Järvamaale

Möödunud laupäeval peetud Võhma linna päevadel kuulutati  pärast osavuseproove ja mitmesuguste ülesannete lahendamist Kesk-Eesti peavallavanemaks Türi vallavalitsuse liige,  majandus- ja planeeringuosakonna juhataja Urmas Kupp, kes sai ka traditsioonilise karika.  

Tiitli võitnu sõnul oli Kesk-Eesti peavallavanema väljaselgitamine mõnusalt pingevaba ja andis palju positiivseid emotsioone. Teadmisi kontrolliti mälumängus ja  toidukaupade hinna arvutamisel; võisteldi täpsusvisetes ja muudelgi  võistlusaladel.

Urmas Kupp on Kesk-Eesti peavallavanema valimistel osalenud mitmel korral, juba siis, kui ta enne Türi suurvalla loomist Kabala vallavanemana töötas.

“Mulle meeldisid Kesk-Eesti peavallavanema väljaselgitamiseks koostatud mälumänguküsimused, mis olid jõukohased ka nendele, kes iga päev mälumänguga ei tegele. Samas olid need uusi teadmisi pakkuvad ja ka humoorikad,” ütles Suure-Jaani vallavanem Tõnu Aavasalu, kes peavallavanema tiitlit kaitses, kuid seekord teiseks jäi. Viljandimaa omavalitsusjuhtidest osalesid konkursil ka Võhma linnapea Avo Põder ja Kõo vallavanem Tarmo Riisk.

Valimisi juhtisid OÜ Eesti Valgus juhataja Peter Wühtrich ja kohalik harrastusnäitleja Olev Rass.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus