Kesk-Eesti Messiks rajatakse Jõgevale aianduse ja toidutänav

Messi koostöös Jõgeva Äriklubiga korraldava Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus ja Ettevõtluskeskuse juhataja Toomas Pajula sõnul rajatakse Kesk-Eesti Ärikeskuse parklasse ?aiandustänav?. ?Aiandustänavale tuuakse vaatamiseks ja ostmiseks istikuid, lilletaimi, seemneid ja kõike muud kaupa, mis on seotud aia ja põlluga. Et mess on kevadel, peaks selline kaup uudistajaid ja ostjaid piisavalt ligi tõmbama. “Meie eesmärk on kutsuda messile rohkesti aiandusvaldkonnaga tegelevaid firmasid, sest soovime, et jõgevamaalased ei peaks istikute, lillede või muu sarnase ostmiseks kaugele sõitma. Kokkuleppe messil osalemiseks on saavutatud näiteks osaühinguga Joosti Aiand Põltsamaalt,? märkis Pajula.

Kaubahalli parklas avatakse messi ajaks toidutänav, kuhu tulevad oma toodetega AS Põltsamaa Felix, Saaremaa Liha- ja Piimatööstus, Saue jäätisefirma Jätsimees ja mitmed teised.

Sihtasutuses Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus töötav Kesk-Eesti Messi projektijuht Katrin Polli märkis, et tänaseks on Kesk-Eesti Messile registreerunud 55 firmat, kusjuures osaleda soovijate arv pidevalt suureneb. ?Sisemised pinnad on praktiliselt ära tellitud, kuid vaba ruumi on veel väljas,? kinnitas Polli.

Tema sõnul on tänavusele Kesk-Eesti messile otsustanud tulla mitmeid ettevõtjad nii Jõgevamaalt kui ka teistest Eestimaa paikadest. Põllutöömasinaid tulevad tutvustama meie maakonna firmad AS A. Tammel ja osaühing Same. Põltsamaa osaühing Tinatex toob messile päästevestid. Nagu mitmetel varasematel Kesk-Eesti messidel, on ka seekord kohal PeugeotŽ autode Eestisse tooja AS Kommest Auto. Oma teenuseid tulevad tutvustama nii Hansapank kui ka SEB Eesti Ühispank.

Jõgeva vallavalitsus esitleb Kuremaa Turismi ja Arenduskeskust. Traditsiooniliselt on kohal ka motomehed. Poliitilist ?kaupa ? tulevad pakkuma erakonnad. Kultuurikeskusesse paigaldatakse ka ekraan, kust saab ülevaate messimelust väljas.

Katrin Polli ütles, et messile tulijatele korraldati ka koolitus, mille taseme kohta osalejad häid sõnu laususid.

Messi ajaks paigaldatakse kesklinna messitelk, kus esinevad ka Jõgevamaa sõpruspiirkonna Järvenpää taidlejad ja mitmed teisedki artistid. 13. mail messi avapäeval algab Kesk- Eesti Ärikeskuse juurest kepikõnd ja oodata on teisigi meeleolukaid ning atraktiivseid ettevõtmisi.

Kesk-Eesti Mess avatakse 13. mail kell 11 Jõgeva Kultuurikeskuse ees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus