Kesk-Eesti Messi avastasid enda jaoks ka pealinna prominendid

Messi avamisele olid jõudnud ka Riigikogu liikmed Mai Treial ja Marika Tuus. Avakõnes märkis maavanem Margus Oro, et kui esimesed kümme aastat peeti messi spordihoones, siis teine kümme aastat tehakse seda renoveeritud kultuurikeskuses. Ta tundis ka rõõmu selle üle, et inimesed on optimistlikumad ja neid on oluliselt rohkem messile tulnud.

Messi külalistele saatis tervituse ka peaminister Juhan Parts. Tema soovid ütles edasi Urmas Reinsalu.

Eesti piim jääb eesti piimaks

Põhiseaduskomisjoni esimehe hinnangul on Euroopa Liit, kuhu Eesti juba seitse päeva on kuulunud, nagu rukkilõikamise laulumäng ? kes hooletu, jääb ilma.

“Euroopa Liit on rukkilõikamise mäng selles mõttes, et kõik mängijad saavad olla ja peavad olema võrdsed. Eesti on läinud uhkelt ja püstipäi Euroopa Liitu ja see tähendab, et meil on asju, mille nimel me oleme valmis seisma ega tagane. Ja üks niisugune asi on hea eesti toit. Öeldakse, et EL sunnib meile peale norme, et me loobuksime nendest mõningatest toiduainetest, mida me täna siin messil saame süüa. Ei ole nii! Kui ise oleme julged, siis ütleme, et eesti piim on ikkagi eesti piim. Eesti või jääb eesti võiks ja kilud, mis on eesti kalakonservides, on ikkagi nii pikad, nagu seda tahab meie kalur, kes neid võrgust välja tõmbab. Me seisame selle eest, et eestlane saab olla oma riigis peremees,” rääkis Urmas Reinsalu.

Ta nentis ka, et enda eest seismine tähendab eurorumalustele vastu seismist ja nende prügikasti viskamist.

Mess on Jõgevamaale kuulsust toonud

Kaitseminister Margus Hanson pani tähele, et ainukesed järjekorrad olid pangaautomaatide juures. “Tundub, et raha liigub. Tahaks loota, et see liigub nii täna kui ka homme siin messil,” ütles ta.

Maavanem on kunagi öelnud, et Jõgevamaal on ettevõtlikke inimesi nagu virmalisi. “Kui nii, siis on neid virmalisi eriti palju siia sattunud ja tänu neile on toimumas juba üheteistkümnes mess,” märkis Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev.

Marika Tuus märkis, et just Kesk-Eesti Mess on Jõgevamaale kuulsust toonud.

“Oluline on, et nendel messidel saaksid ettevõtjad teada just seda, millele nad on aasta aega mõelnud ja mida nad küsida tahavad,» ütles SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhataja Toomas Pajula ja soovis ettevõtjatele mõeldud seminaridel näha esinemas häid spetsialiste.

Messi peakorraldaja on Aivar Kokk, teda on toetamas suur meeskond Jõgevamaa Äriklubist, Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskusest, Jõgeva maavalitsusest, Jõgeva linnavalitsusest ja Jõgeva vallavalitsusest.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus