Kesk-Eesti Mess algas täie hooga

Messi kuulutas avatuks tseremooniameister, kultuuri- ja seltskonnategelane Valdi Reinas, kes oli end kostümeerinud Kalevipojaks. Seejärel sõitsid ATV-st ehitatud “rongiga” kultuurikeskuse ette Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev ja linnavolikogu esimees Ants Prii. Selline sõiduk sümboliseeris 130 aasta möödumist raudteeliikluse avamisest Jõgeval.

Linnapea tervitas kõiki messil osalejaid, külastajaid ja koostööpartnereid, kes saabusid sõpruslinnast Keuruust.

Kesk-Eesti messi korraldamise idee algataja, tänane Jõgeva maavanem Aivar Kokk ütles: ?Arvan, et seekordne mess on üks viimaste aastate parimaid. Kui kunagi messi korraldama hakkasime, pidasime mõttekaks, et mess ja Jõgeva linna päevad toimuksid üheaegselt. Nüüd on see taas tavaks saanud.?

Jõgeva maavanem ja teised sportlikud maavalitsuse töötajad saabusid messi avamisele kõndimiskeppidega, et propageerida tervislikke eluviise. Maavalitsusel on messil ka oma boks.

?Messimelu on täna suurepärane,” ütles SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja Toomas Pajula, kes teatas, et nende messiboksis töötab pidevalt konsultant.

Kogu Eestis ja kaugemalgi tuntud ettevõtetest tutvustas messil oma toodangut AS Werol Tehased, mille suhtekorraldusjuht Madis Salum, kelle sõnul saaks messi muuta veelgi atraktiivsemaks, kui kujuneks traditsiooniks kutsuda siia firmasid erinevatest Eestimaa pealinnadest: pärispealinnast Tallinnast, suvepealinnast Pärnust, kevade pealinnast Türilt, talvepealinnast Otepäält. Tore oleks ka, kui ettevõtted tutvustaksid vastavale regioonile iseloomulikke tooteid. Salum märkis, et Werol on messile toonud uue kolmiksarja, kuhu kuuluvad basiiliku-, küüslaugu- ja võimaitseline rapsiõli.

Veinipealinna Põltsamaad messil esindanud AS Põltsamaa Felix esitles messil uut hapukooremajoneesi. ?Et oleme laienev ettevõte, otsime messil ka uusi töötajaid, selleks võib kohe kirjutada sooviavalduse,” märkis disainer-turundusassistent Maie Adoma.

Saarlased, füüsilisest isikust ettevõtjad Vesta ja Aivar Suuster tutvustasid messil mitmesuguseid Saaremaal valmistatud pagaritooteid, kohalikku koduõlut ja humoorikate piltidega kaunisatud T-särke. ?Saaremaa tooted on erilised, nagu ka saare naised, saare mehed ja saare nali. Saaremaa koduõlut juues peab aga mandrimees ettevaatlik olema. Kui jooja pole harjunud, hakkab see kiiresti pähe. Saaremaa õlu on nagu Saaremaa naine iga mees nendega hakkama ei saa,” rääkis Vesta Suuster.

AS StoraEnso oli messile tulnud liikuva metsakontoriga, kus firma esindajad asjahuvilistega mõnusasti vestelda said: ?Nõustame kliente teemal, mida metsaga peale hakata. Metsaga tegeleval firmal läheb praegu nii-öelda keskelt läbi. Vajaksime kiiremini riigipoolseid korralduskavasid, mis on tööde organiseerimises väikese seisaku tekitanud ja heade mõtete rakendamist raskendanud. Korrigeerimist vajaks ka maksupoliitika,? rääkis StoraEnso Jõgeva Metsakontori ostujuht Ülo Kriisa.

Alates aprillist Hansapanga Jõgeva kontoris tellerina töötav Evely Tamm rääkis, et Hansapank tutvustab messil muu hulgas ka seeniorkaarti klientidele alates 60. eluaastast ja noortekaarti noortele.

?Mess on väikeettevõttele suurepärane ja soodne koht toodete ja teenuste reklaamimiseks, suhtlemiseks ja ennast mõnusalt tundmiseks,” ütles arvuti- ja raamatupidamisteenuseid pakkuva osaühingu Katika omanik Viljar Õispuu.

Poliitilistest jõududest olid messil esindatud Eestimaa Rahvaliit ning Keskerakonna ja Reformierakonna noored. Rahvaliidu esindaja Riigikogus Vello Tafenau arvas, et messil on üsna mõnus ka poliitilisi anekdoote rääkida: ?Poliitik läheb mustlasmammi juurde oma tulevikku teada saama. Mustlanna ennustab valimist Riigikogusse ja saab tasuks 10 000 krooni. Samas ütleb mustlase-emad poliitikule, et musta mineviku varjamine läheb maksma juba 200 000 krooni.”

Et messil liikus usinasti ringi Reformierakonna sümbolloom orav, sai Keskerakonda kuuluvalt Jõgeva abilinnapealt Aare Olgolt küsitud, miks ninasarvikut kohal pole. ?Küll ta õigel ajal jõuab,” tuli vastus.

Kesk-Eesti Messi ja linnapäevade ajal on Jõgeva rahvarohkem kui tavaliselt, mis teeb tööpäevad pingelisemaks ka politseitöötajatele. “Kahel päeval pöörame palju tähelepanu avaliku korra tagamisele. Loodame, et kõik läheb hästi ja politsei on alati valmis aitama,” lausus Lõuna-Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskonna ülekomissar Valentin Kekisev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus