Kes suurelt ei unista, elab tulevikuta

Jõgeva vallas kavatsetakse superprojektiga uuendada linnasüda ja ehitada promenaad, mis viiks kokku kultuuri- ja haridusasutused, vaatamisväärsused ning puhkealad. Kui Põltsamaa linnasüdameks on jõgi, sillad ja pargid ning Mustvees Peipsi äär jalutamiseks, siis Jõgeva on selles osas vaeslapseks jäänud. Mitte, et jalutada poleks võimalik, ent turistidele ühendavat elementi pakkuda ei ole.


Idee promenaadist on kena, kuid vajab täpset läbimõtlemist, millist ideed ja ühist nimetajat Jõgeva linnasüda kandma peaks. Samuti mõelda, kellega koostööd teha, et valmiks just meie maakonnale omane keskpunkt.
Paljud omavalitsused on otsustanud uue keskväljaku rajada ning kõik turismiatraktsioonid ja toidukohad sinna koondanud. Tahaks loota, et Jõgeva otsustab minna erilist rada ning leida põneva lähenemise, mis tooks siia turiste ja uudistajaid.
Tänast Jõgevat võiks reklaamida juba tuntud kartulisordi „Jõgeva kollase“ kaudu, aga ka põllumajanduse ja naiste tantsupeo kantsina. Rääkimata Betti Alverist, Alo Mattiisenist ja külmarekordist. Jõgeval on palju, mida anda, tuleb vaid leida oma nišš, kuidas seda oskuslikult teha.
Miks mitte kinni haarata viimasel ajal populaarseks muutunud ideest kolida kontorid hoopis õue. Selleks kõigeks on vaja koostööd valla ja linnaelanike vahel ning oskust läbirääkimisi pidada. Ka elanikel tasub usinalt ideid pakkuda, et mitte kinni jääda unise väikelinna kuvandisse.
Unistama peab ikka suurelt.

blog comments powered by Disqus