“Kes nüüd võidab, sõidab Hispaaniasse!”

Nii motiveeriti augusti algul Jõgeval Virtuse spordihoones laagris olnud U19 vanuseklassi Eesti saalihokikoondise kandidaate enne otsustavat perioodi. Pealtnäha oli lisamotivatsioonist ka kasu – nii mõnigi juba üsna väsinuna  paistnud noormees oli järsku kui ümber sündinud ning mäng ei erinenud oma võitluslikkuselt enam väga palju kevadistest meistrivõistluste otsustavatest kohtumistest.

Jõgeva mängijate hetkevormiga jäi peatreener rahule

Eesti juunioride koondis valmistus Jõgeval septembri algul Hispaania pealinnas Madridis toimuvaks U19 vanuseklassi MM-valikturniiriks. Peatreener Marko Saksing ning treenerid Tõnu Salm ja Pavel Semjonov kutsusid koondise kandidaatidena Jõgevale kaheksa klubi 32 mängijat, lõppenud hooajal selles vanuseklassis nii Eesti meistri- kui karikavõistlustel esikoha saanud Jõgeva SK Tähe meeskonnast kuulusid kandidaatide hulka Mathias Einamann, Aleksander Andrejev, Erik Vadi, Kevin Tamm, Andreas Õun, Lauri-Robert Indus, Meigo Soolepp, Karl Kastan, Tarvo Kivisilla ja Ken Pähn.

Marko Saksingu sõnul tehti treeningkogunemisel põhiliselt üldfüüsilist trenni. “Tahtsime näha, millises seisus mängijad on,” ütles Eesti parim saalihokitreener. “Mõni oli päris heas vormis, mõne puhul oli aga näha, et ta ei ole pärast hooaja lõppu enam midagi teinud.” Jõgeva mängijate hetkevormiga jäi koondise peatreener täitsa rahule. “Kaasasime ka mõned nooremad mängijad, kes saavad veel ka järgmises tsüklis kaasa lüüa,  näiteks Andreas Õuna ja Lauri-Robert Induse, et nad tunneksid n-ö koondise lõhna ja näeksid, mida veel teha tuleb.”

Peavad alagrupi võitma

2013. aasta mais Saksamaal Hamburgis toimunud eelmistel selle vanuseklassi MM-võistlustel sai Eesti koondis B-divisjonis kolmanda ehk kokkuvõttes üheteistkümnenda koha. Esialgu tähendas kolmas koht ka otsepääsu 2015. aasta mais Rootsis toimuvatele MM-võistlustele. Ometi muutis rahvusvaheline alaliit selle aasta kevadel oma otsust ning nii peavad eestlased 3.-7. septembrini mängima Hispaanias valikturniiril. Esimese asetuse saanud Eesti mängib ühes alagrupis Hispaania, Belgia, Suurbritannia ja Ukrainaga, MM-i B-divisjoni pääseb vaid alagrupi võitja. “Ega meil muud varianti ei olegi, peame alagrupi ära võitma,” ütles peatreener.

Ootamatu otsus vähendas ka Eesti koondise koosseisu. “Koondise lõplikus nimekirjas võiks olla 20 mängijat, aga me saame kaasa võtta vaid 15 väljakumängijat ja kaks väravavahti,” selgitas Marko Saksing. “Eesti alaliidul ei ole lihtsalt raha, keegi polnud arvestanud sellise väljaminekuga. Koondis ei saa kaasa võtta isegi arsti ja massööri.”

Algselt pidanuks valikturniir toimuma Ukrainas, kuid sealse olukorra tõttu muudeti võistluspaika. “Ukraina oleks meie jaoks isegi lihtsam olnud, sinna oleks saanud ka bussiga minna, aga Hispaania on selleks liiga kaugel,” ütles Saksing.

Valikturniirile sõitva koondise koosseis selgub lähipäevil ning loomulikult arvestavad treenerid ka muid näitajaid, mitte ainult seda viimast mänguperioodi.

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus