Kes konkureerib kohalike autotootjatega Ameerikas: TOP-5 välismaist autot USAs?

SISUTURUNDUS

Pandeemia ei ole taandumas ja avaldab jätkuvalt märgatavat mõju autotööstusele – näiteks pooljuhtmaterjalide puuduse näol. Kuid ostjad on juba taastunud eelmise aasta šokist ning on naasnud turule ja müügisalongidesse – vähemalt USAs. Kõige populaarsemad mudelid on 2021. aasta kolme kvartali järgi  oma müüki suurendanud.

Ja millised välismaised autod võtavad ameeriklastelt nende kodumaise kliendi ära? Allpool on toodud viis kõige populaarsemat mitte-ameerika autot Ameerikas 2021. aastal.

Toyota RAV4

Kõige nõutum välismaine sõiduk Ameerika Ühendriikides ja enim müüdud mitte-pickupest üldiselt. Esimese üheksa kuu jooksul müüdi 313 000 autot. Võrdluseks: USA autoturu liider, Ford F-seeria pick-up, on müünud 535 000 ühikut. Peale selle on RAV4 edestanud vaid RAM Pickupit ja Chevrolet Siveradot – “jaapanlane” on üldnimekirjas neljandal kohal.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on müügimaht 4% suurem. Number neli kõikjal… Juhus? Jah.

Honda CR-V

290 000 autot – see on üks neid mudeleid, millele Honda saab alati loota. Kasv on 22%. Mitte kaua aega tagasi lisandus perekonda hübriidvariant ja nüüd on valmimas uus põlvkond. See peaks müügile jõudma 2022. aastal ja nüüd on seda Saksamaal testidel märgatud kamuflaažis. Spioonikaadritelt on näha, et radiaatorivõre saab moodsa disaini, esi- ja tagapool on uuendatud esituled ning veljed on mustad.

Hinna poolest ei tohiks uus auto praeguse põlvkonna standardvarustusest väga palju erineda. Kui ostate auto, kontrollige selle ajalugu carVerticali abil VIN-koodi järgi, et veenduda, et teie auto ei ole transpordis kahjustatud.

Toyota Camry

See keskmise suurusega sedaan täiendab USA autoturu kolme bestselleri esikolmikut – kõige populaarsem puhtalt sõiduauto. 257 000 müüdud ühikuga on arvud kasvanud veerandi võrra – see on piisav, et mööduda kõigist, välja arvatud vähestest pick-upidest ja linnamaasturitest.

2021. aasta Camry ei saanud suuri uuendusi: välisilme sai uusi värve ja värskendatud tagaosa, siseruum aga puutetundlikke tahvelarvuteid.

Nissan Rogue

Värske versioon osutus oma eelkäijast palju paremaks – ostjad hindasid ja ostsid 40% rohkem, 235 000 ühikut. Kompaktmaastur sai uuendatud elektroonika ja atraktiivsema välimuse – see hakkas veidi meenutama pick-upi Ameerika Ühendriikide turu jaoks on see suurepärane.

Toyota Corolla

“Corollat müüdi 218 000 ühikut, mis on 31% rohkem kui eelmisel aastal. Perekonna igati populaarsed sedaanid ja luukpäraste autode maine on jätkuvalt usaldusväärne ja taskukohane. 2021. aasta versioon on stiilne ja kütusesäästlik, hea varustuse ja ohutusfunktsioonidega.

Kokkuvõttes kuuluvad 5 enimmüüdud välismaist autot Ameerikas kõik Jaapani tootjatele. Juhus? Me ei usu seda.

blog comments powered by Disqus