Kes ees, see sees!

Alles me saime jagu Monika toodud lumeuputusest. Isegi Jõgeva linna väiksemad tänavad ja majadevahelised alad olid kõik peaaegu puhtaks roogitud, nii et võis autoga  juba julgemalt ka majade vahele sõita. Jõulueelne ja –aegne lumetorm Scarlett muutis aga kõik meie senise vaeva  olematuks.

Paks lumi ja kõrged vallid on teinud teed ja tänavad palju kitsamaks ning muutnud mõned kõrvaltänavad vaid ühe sõidusuuna laiuseks.

Eriti suures kitsikuses olid need, kes pärast pühi maalt autodega linna  tagasi jõudsid, sest kõigepealt tuli kõvasti lund rookida, et oma sõidukit kuhugi parkida oleks. Kusjuures võis juhtuda, et kui oma platsilt korraks ära sõitsid, jõudis keegi “hea inimene” ehk nahaalsem naaber  selle hõivata.  Jäi silma, et sellist meetodit kasutasid eriti  usinalt noored ja täies elujõus mehed.

Mida selliste mehepoegadega teha? Jätta auto tuuleklaasile noomiv  kiri? Tellida tõstuk ja lasta auto teisaldada? Kust tõstukit tellida ja kuhu auto teisaldada? Ega meil siin ikka pealinn ole!

Igaühel võiks siiski niipalju südametunnistust olla, et ta teise töövaeva ei tarvitaks, vaid oma armsale neljarattalisele ise platsi puhtaks teeks.  

28. detsember 2010

blog comments powered by Disqus