Kes ees, see mees!

Kella kolme ajal päeval, kui õmblusmasin välja loositi, oli ta juba laadalt lahkunud. Võidust kuulis ta loosimist pealt näinud tuttavatelt, kes helistama ja õnnitlema kukkusid.

 ?Paunvere väljanäituselt tellisin Vooremaa teist aastat järjest,? ütles õnnelik võitja. ?Kui ka õmblusmasinat ei võida, siis 95 krooni võidad ometi: selle võrra oli väljanäitusel Vooremaa aastatellimus ju odavam. Isegi siis, kui sellest bensiiniraha maha võtta, jääb vähemalt 50 krooni kasu ikka alles.?

Ka Vooremaa ristsõnu on Rein Paju usinalt lahendanud, aga pole kunagi auhinnavõitjate hulka sattunud. Nüüd siis tuli hoopis suurem võit. Kuulnud, et fortuunaks oli päevajuht Henrik Normann, lubas võitja kaaluda talle tänu avaldamist.

Õmblusmasinat lubas Rein Paju, endal kaval muie silmanurgas, raha eest välja laenama hakata.

 ?Oma naiselt küsin raha kindlasti, teiste puhul veel kaalun, kas ja kuipalju,? ütles Paju. ?Äri peab käima! Vene ajal oli äritegemine põlu all, aga nüüd on asjad jälle oma õigele kohale asetunud.?

Küsimusele, millega ta tegeleb, vastas Rein Paju: ?Nüüd on mul juba jalad seinal, aga varem tegutsesin insenerina.?

Õmblusmasina väljaloosimise ajaks (seda tehti kell 15) oli väljanäitusel vormistatud täpselt sada Vooremaa aastatellimust. Pärast seda jõuti neid vastu võtta veel tosinajagu.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus