Kertu Jukkum: “Olen leidnud oma unistuste töökoha”

Eesti ühe kuulatavaima raadiojaama Sky Plus primetime programmi “Neljast seitsmeni” üht saatejuhti Kertu Jukkumit teavad kõik Sky Plus’i kuulajad, kuid vähesed teavad, et see särav neiu on pärit Jõgeva lähedalt Kuristalt, kus praegugi elavad tema vanemad. 

Sündinud oled sa Narvas. Kaua sa seal elasid?

Jah, tõepoolest Narvas, sest mu vanaema elas seal ja ema soovis, et kõik ta lapsed näeksid ilmavalgust just nimelt Narvas. Elanud pole ma seal kunagi, kuid tihti vanaema külastades sai õdede ja vennaga aegade jooksul sigadusi korraldatud küll. Mul on vist maailma kõige lahedam vanaema.

iii

Kui kaua elasid Jõgevamaal? 

Kuristal elasin kuni keskkooli lõpuni, seega 18. eluaastani.

On Sul oma noorpõlvest ka mõni eredam mälestus?

Jõgevamaaga seostub mul väga palju eredaid ja positiivseid mälestusi. Jõgeval on siiani mitmed väga head sõbrad, kellega tihedalt läbi käime, ja muidugi minu kaksikõde (Kertul on kaksikõde Kadi, vend Ragnar ja vanem õde Triinu –toim), kes kogu mu nooruspõlve väga palju on mõjutanud. 

Vahepeal elasid Sa USAs. Mis Sind sinna viis?

Pärast keskkooli lõppu polnud ma kindel, mida tulevikus teha tahan. Läksin aastaks Ameerikasse elama, töötama ja õppima. Õppisin sealses kolledžis inglise keelt ja Ameerika ajalugu ning töötasin lapsehoidjana perekonnas, kellest sai minu teine pere.  See oli väga silmaringi avardav aasta ja usun ka, et aitas mul ennast leida.

Miks tulid Eestisse tagasi?

Aasta pärast tundsin, et Ameerika on selleks korraks minu jaoks ammendunud. Pealegi tahtsin väga minna edasi õppima, just nimelt Eesti ülikooli.

iii

Kuhu asusid pärast kodumaale naasmist tööleja õppima?

Asusin Tallinna Ülikooli haldusjuhtimist õppima ja üsna pea ka tööle Ameerika saatkonda. Hiljem juba leidsin, et ajakirjandus ja meediavaldkond üldiselt on palju huvitavamad.

Raadiosse sattusid Sa alles kaks aastat tagasi, kuidas?

Puhas juhus. Tutvusin raadios Sky Plus töötava inimesega, kellele naljaga pooleks rääkisin, et tahaksin ka raadios töötada. Samal päeval leppis ta kokku kohtumise raadio programmidirektoriga. Siis oli juba hilja öelda, et tegin vaid nalja. Vestlusele programmidirektoriga järgnes hääleproov ja enesetõestus.

Miks just Sky Plus?

Sest see on Eesti parim raadiojaam. Professionaalseim tiim ja töökeskkond. See kõlab naljakalt, kuid mulle meeldib ka meie raadio stuudio lõhn – mul oleks justkui meie stuudio lõhna-fetiš.

iii

Mis sind raadiotöö juures enim köidab?

Mind köidab töö ise. Võimalus luua ja areneda igal sammul ning tunda, et mitte kunagi ei ole ma piisavalt hea. Iga saade on uus ja huvitav. Ning muidugi teadmine, et keegi kuulab ja kellelegi läheb see ka korda.

Kas raadiotöö on Sinu jaoks pigem meelelahutus või rutiinne igapäevatöö?

Raadiotöö ei saa olla rutiin. Vähemalt minu jaoks mitte. Kahe aasta jooksul pole olnud päeva, mil ma ei tahaks tööle minna. Vastupidi, teadmine, et mul on võimalus teha just seda tööd, teeb mind väga õnnelikuks inimeseks.

Kas raadios töötamine on Sinu senistest ametitest kõige meeldivam?

Kindlasti!

Miks?

Ma ei tea, kas saab olla veel lahedamat ja meeliköitvamat tööd, kui seda on raadiotöö. See lihtsalt toidab mu hinge ja see on kõik, mis loeb.

Mis võiks olla Sinu unistuste amet?

Minu unistuste amet on see, mida hetkel teen, kuid pole välistatud, et teletöö võiks raadiole konkurentsi pakkuda.

Oled Tallinnas juba palju aastaid elanud, kui tihti sa oma vanematekodu külastad?

Tallinnas olen elanud viis aastat ja püüan külastada oma vanemaid ning teisi Jõgevamaal elavaid lähedasi nii sageli, kui võimalik. Piinlikkusega pean muidugi ka tunnistama, et peamiselt jõuan vanematele külla tähtpäevadel.

Kas pead oma kodukohaks sünnilinna Narvat, vanematekodu Jõgevamaal või Tallinna, kus praegu elad?

iii
Olen õnnelik inimene, sest mul on mitu kodu. Vanematekodu Jõgevamaal oli ja jääb mu koduks. See on koht,  kuhu alati on hea meel minna. Tallinn on aga igapäevakodu ning lisaks on mul Ameerika-kodu, mida samuti külastan.  

iii

Praegu Sul veel lapsi pole, kuid Sinu mõlemal õel juba on. Millal Sinul on plaanis pisipere muretseda?

iii
Pere loomisega on mul aega. Hetkel on töö, karjäär ja eneseteostus tähtsamad. Kohtusin hiljaaegu New Yorgis indiaanlasest ravitsejaga, kes arvas, et ehk kolme-nelja aasta pärast olen pere loomiseks valmis. Ma usun teda. Seniajani püüan täita tädirolli ja selle üle olen ma uhke.

iii

Kui “Naisteka” saatejuht Kirsti Timmer lapseootele jäi, sai sellest suur meediasündmus. Kas sama saatuse ees hirmu pole?

iii
Ei, mul ei ole selle ees hirmu. Meedia kajastab seda, mis müüb, ja kui lapseootele jäämise uudis müüb, siis mis mul saaks selle vastu olla?

Kertu Jukkumi elulugu

Sünniaeg ja koht: 27.11.1984 Narva

Koolid: Vaimastvere Põhikool 1991-92

Jõgeva Ühisgümnaasium 1992-2000

Jõgeva Gümnaasium 2000-2003

Rockwood School District (Missouri osariik, USA) 2003-2004
Tallinna Ülikool 2004 –

Töökohad: muusikapoe klienditeenindaja, lapsehoidja, giid, saatkonna ametnik, ajakirja tegevtoimetaja/peatoimetaja, raadio uudiste toimetaja-lugeja, raadio saatejuht

Hobid: sport, jumestuskunst, fotograafia, lugemine ja muidugi  töö, mis on ühtlasi ka hobi

Perekonnaseis: määratlemata

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus