Kermo Voitka Minskis heas hoos

Nädala eest Saksamaal Inzellis mitu isiklikku rekordit püstitanud 16aastane Adavere kiiruisutaja Kermo Voitka näitas sel nädalavahetusel head vormi ka Minskis toimunud võistlustel.

Kõik viis võistlusstarti Valgevene pealinnas lõppesid taas isiklike tippmarkidega, lisaks täitis Voitka 500 ja 1000 meetri distantsil ka juunioride MK-etappidele ning noorte olümpiamängudele viivad normatiivid.

500 meetris sõitis Kermo Voitka pühapäeval esmakordselt kiiremini 40 sekundist, lõpetades ajaga 39,83. Poole pikemal võistlusmaal paranes noormehe isiklik rekord Minski võistlustel aga ligi üheksa sekundi võrra – kevadel Poolas sõidetud senise tippaja 1.29,25 ületas ta Minskis kahel korral, uus rekord on laupäeval sõidetud aeg 1.20,32. Pühapäeval parandas Voitka 85 sajandikuga ka oma 1500 meetri rekordit, lõpetades ajaga 2.04,73.

Isikliku rekordi ületamisest sai Minskis rõõmu tunda ka 16aastane Tuuli Vaher, kes lõpetas 1000 meetris ajaga 1.32,15, parandades senist tippmarki 1,31 sekundiga.

Sel nädalavahetusel osalevad Eesti paremad kiiruisutajad MK-võistluste etappidel. Saskia Alusalu on stardis Kanadas Calgarys peetaval täiskasvanute MK-etapil, teised adaverelased eesotsas Marten Liiviga võistlevad aga Hollandis Groningenis toimuval juunioride MK-sarja avaetapil.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus