Kerkib uus lasteaed

Nüüd on siis selgemast selgem – Jõgevale tulebki uus lasteaiahoone. “Karikakra” vana maja lammutatakse ja selle asemele kerkib uus ja moodne lastesõbralik maja, millel pealegi päikesepatareid katusel.

Muidugi on Jõgeva lapsed väärt uut lasteaeda. Juba “Rohutirtsu”  maja renoveerimise ajal, kui selgus ehituspraak ja vana hoone kõikvõimalikud hädad, sai selgeks, et vana putitamisest pole tolku ja uue ehitamine tulnuks odavam. Teist korda astuti  ämbrisse endise täiskasvanute keskkooli hoonega, kuhu rajatakse  riigigümnaasium. Ka selle hoone renoveerimisel ilmnesid  probleemid. Tekkinud praod seinas saab ju kokku tõmmata, aga teada pole, missuguseid üllatusi see vana maja veel võib peita. Küsimus, miks peab riigigümnaasiumi rajama kõige vanemasse koolihoonesse ja kas seniste gümnaasiumihoonete baasil polnud võimalik leida teist lahendust, jääb endiselt vastuseta. Kui kalliks selle vana maja remont tegelikult võib minna, ei taha keegi prognoosida. Üks on selge — Jõgeva hariduselus kompromisse ei armastata!

Aga uue lasteaia jaoks peab jaguma ka lapsi. Neid jääb vähemaks igal pool. Võib-olla ongi Jõgeval tulevikus vaid üks lasteaed, sedapuhku siis uues majas? 

30. august 2012

blog comments powered by Disqus