Kergtee olukord endisest parem, aga mitte hea

Möödunud nädalal kirjutasime, et Palamusel on kergtee ehitamise järgse haljastusega tõsiseid probleeme ja see töö ei ole kvaliteetselt tehtud. Palamuse Vallavara juhataja Enn Kivi sõnul on kõnealuse jalgtee haljastus küll tunduvalt parem, kui nädalapäevad tagasi oli, kuid kaugeltki mitte niisugune, et selle kohta sõna „hea” võiks lausuda.

Paaris kohas  maast välja turritavad vana elektrikaabli otsad olid endiselt maha lõikamata, bussijaama kõrval kasvava kase alla on vedelema jäetud suur mulla- ja kivihunnik. Palamuse-Veia-Otsa tee ääres asuva kõnnitee otsa kohal olnud auk on siiski kinni „plommitud.“

Enn Kivi märkis, et kui muld jalgtee äärsel haljasribal oleks kinni rullitud, siis oleks üldmulje haljastusest oluliselt parem. Praegu on mullapind mitmes kohas kergtee asfaltkattest kõrgemal ja seetõttu valgub muld vihmaga kõnniteele. Vana postkontori hoone kohal olnud jalgtee katkine asfaldiserv on ära parandatud, kergtee servas võib aga endiselt suuri kive märgata ning on selge, et muruniitmisega tuleb seal raskusi. Tänavavalgustuspostid on endiselt viltu, suur plats, kuhu ehitustööde ajal materjali ladustati, on tolmust puhtaks pühkimata. Selle majapidamise juurde, kust sõidutee ääres kasvanud hekk maha võeti, ei ole tara ehitatud. See töö oleneb majaelaniku enda initsiatiivist, pealegi jääb see kergtee ehituse projektialast välja.

Enn Kivi sõnul on olukord küll parem kui nädala eest, aga mitmed tööd on siiski veel tegemata, eelkõige oleks tarvis haljasalale veetud muld kinni rullida.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus