Kergtee-ehitus kohe algamas

Põltsamaal on siiani olnud probleemiks, kuidas  jõuda jalgsi või jalgrattaga ohutult kesklinnast Puhu-Risti. Juba pikemat aega oli olemas kergtee Puhu-Ristist kuni Ringtee tänavani, edasi kesklinna pääsemiseks tuli aga nii jalakäijatel kui jalgratturitel kasutada sõiduteed.

Nüüd on lõpuks jõutud niikaugele, et seni pooleli olnud kergtee ehitamine on taas päevakorda võetud ja tööd kohe algamas. Põltsamaa abilinnapea Sven Lassi sõnul planeeriti raha poolelioleva kergtee lõplikuks väljaehitamiseks käesoleva aasta eelarvesse juba eelmisel aastal.

Algne projekt oli valminud 2006. aastal, ent tänavu seda  nüüdisajastati ja korraldati ka vajalikud riigihanked. Toetusraha selle kergtee väljaehitamiseks kaasatud ei ole. Kergtee-ehituse riigihanke võitis AS Vooremaa Teed ning töövõtulepingu maksumuseks on 65 193,41 eurot koos käibemaksuga. Põltsamaa linna kalmistu territooriumi serval kasvab sõiduteele üsna lähedal kuuskederivi ning tekkis kahtlus, kas kergtee sõidutee ja kuuskede vahele ära mahub. Sven Lassi kinnitusel pole ehitusprojektis olemasoleva haljastuse likvideerimist ette nähtud. Sõidutee ääres paiknev ala, kuhu kergtee rajatakse, on riigi omandis ja seda nimetatakse rahvasuus reformimata riigimaaks.

Osa kergteest ehitatakse välja ka kalmistu müüri äärde. Kui ülejäänud osas tuleb kergtee laiuseks kolm meetrit, siis kalmistu müüri ääres on tee 2,5 meetrit lai. Kergtee pikkuseks on 420 meetrit. Lepingu kohaselt peavad ehitustööd olema lõpetatud hiljemalt 3. novembril. Juba järgmisel, 2015. aastal on plaanis rajada kergtee Tartu maantee äärde Kingu tänavast kuni Põhja-Kaare tänavani. 2016. aastal plaanitakse kergtee ehitada Viljandi maantee äärde Nurme tänavast kuni linna piirini ning 2017. aastal on plaanis rajada  kergtee Tallinna maantee äärde, olemasolevast rekonstrueeritud kergteest kuni Tallinna maantee 4  asuva kinnistuni. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus