Kergliiklusteed kui lihtsam viis endasse panustada

Tänases Vooremaas heidame pilgu Jõgeva valla kergliiklusteedele. Kui tavaliselt selliste asjade peale eriti ei mõelda, siis tegelikult on tegemist kõige lihtsama ja pikaajalisema investeeringuga. Seda nii omavalitsuse kui ka tervise vaatest. Sest kergliiklustee peab vastu aastaid ning annab võimaluse spordiharjumuste kujundamiseks.
Ja selleks, et liikumine võimalikult mugavaks ja meeldivaks muutuks, panimegi kokku nimekirja teedest, mis sobivad alles alustajale, juba kogenenumale ja inimesele, kes hindab ka väikest vürtsi. Seega kõigile midagi. Ka looduse- ja linnasõbrad leiavad endale oma.
Pikapeale kujuneb kergliiklusteedest lisaks sportimisvõimaluste kujundamisele ka kiireim ja mugavaim viis punktist A punkti B liikumiseks. Seda näiteks koolilastele. Seega on turvalisel teel väga tähtis roll. Nii võiks kohalik omavalitsus mõelda, et vähemalt Jõgeva vallas tasuks väiksemad asulad siiski Jõgeva linnaga kergliiklusteede abil lähemale tuua. Palju räägitud Kuremaa-Jõgeva kergliiklustee muudaks mugavamaks kindlasti koolilaste teekonna, aga võimaldaks minna randa, lossi kontserdile või spordiradadele sportima. Seda turvalisemalt kui mööda maanteed rattaga vändates. Sama kehtib ka teiste väiksemate asulate kohta, mille linnaga ühendamine oleks äärmiselt vajalik.
Näiteks Tartu on seda nii mõnegi linnaümbruse asulaga juba teinud ja kõik kergliiklusteed on ka aktiivset kasutust leidnud. Miks seda siis mitte Jõgeval teha?

blog comments powered by Disqus