Kergejõustiku Kuldliiga Jõgeva etapp peetakse juulis

Möödunud reedel allkirjastasid Jõgeva linnapea Kalmer Lain ja Bigbank kergejõustiku Kuldliiga seeriavõistluse peakorraldaja Mati Lilliallik lepingu, mille kohaselt peetakse võistlustesarja neljas etapp 12. juulil Jõgeva linna staadionil. Lisaks Eesti tippudele osalevad sportlased ligi kümnest välisriigist.

Võistluste peakorraldaja Mati Lilliallik nentis, et sel aastal tundsid etapi läbiviimise vastu huvi üsna paljud. Lisaks Jõgevale kandideerisid võistlusepaikadena ka Valga, Võru ning Kose. Siiski otsustati järjekordselt Jõgeva kasuks. Möödunud aastatel on Jõgeval peetud Kuldliiga etapid seeria alguses, kuid sel korral peetakse siin  juuli keskel neljas etapp.

Eelnevalt võisteldakse seeria raames veel Tartus, Rakveres ja Kohilas. Lepingu allkirjastamise juures olid tunnistajateks ka Jõgevalt pärit tippsportlased: odaviskaja Mihkel Kukk ning meie teivashüppe tulevikulootus Reena Koll. Kohal oli ka olümpiavõitja Gerd Kanter. Eelnimetatud sportlased võistlevad ka juuli keskel Jõgeval.  

Kukk loodab teha kodus hea tulemuse

Mihkel Kukk rääkis, et on võistlushooajaks valmis, kuigi ettevalmistust segas veidi kerge külmetushaigus. Möödunud aastal jäi Kukel hooaeg poolikuks jalaluumurru tõttu. Siiski kinnitas odaviskaja, et vigastusest on ta hästi taastunud ning kergejõustikuga tegelemist see ei sega. “Jalgpalli mängida ei saa, kuid oda kannatab visata küll,” lisas sportlane. Ta selgitas,  et täisväärtuslikku trenni saab hakata tegema siis, kui jalast võetakse välja polt, mis sünnib siiski pärast käimasolevat hooaega.

Tulemusi Mihkel Kukk veel ennustada ei soovinud. “Eks ma olen omaette sellele mõelnud, kuid kõva häälega välja öelda ei soovi,” tunnistas ta, lisades, et tema eesmärgiks on augustis peetavatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel finaali ehk kaheteistkümne parema hulka jõuda.  Mihkel Kuke sõnul on endine maailmameister Andrus Värnik  tänavu kõikidele odaviskajatele kõva konkurent.

“Ta juba viskas 76 meetrit täis ja näha oli, et tal on jaksu ka enamaks,” kinnitas Kukk, kes on näinud Värnikut häid tulemusi saavutamas ka treeningutel. “Praegu on kõik odaviskajad näidanud häid tulemusi, üheksa meest on juba 80 meetrit täis visanud,” lisas Kukk. Lätlasest odaviskeäss Vadims Vasilevskis viskas laupäeval Tartus peetud Bigbank Kuldliiga avaetapil üle 88 meetri ning  võitis sellega etapi.  Kukk sai parima viskega kirja 74.13 ning oli parima eestlasena kuues. 

Hea ilma korral võimalik ka maailmarekord

Viimasel aastal teivashüppes kõrgeid tulemusi näidanud Reena Koll ei julenud  samuti reedel öelda, millist tulemust ta Jõgeva võistlusel püüdma hakkab. “Üle nelja meetri kindlasti, võib-olla 4.20,” ütles neiu tagasihoidlikult. See tulemus ületaks kümne sentimeetri võrra jaanuaris Lembi Vaheri poolt hüpatud rekordi. Kas nooruke Reena sellega maha saab, võib igaüks näha Jõgeva staadionil 12. juulil.

Olümpiavõitja Gerd Kanter kinnitas, et hea ilma korral on võimalik Jõgeval ka staadionirekord üle visata. Praegu on selleks 67.64 meetrit. Talle sekundeeris Mati Lilliallik: “Jõgevalased, tellige võistluspäevaks siia hea ilm, siin on võimalik ka maailmarekord!”

Kõik sportlased  loodavad näha Jõgeva võistlusel rahvast täis tribüüne. “Kui rahvas võistluste ajal kaasa elab, siis on see ka tulemusest näha,” kinnitas Kanter, kes õhutas ka Mihkel Kukke staadionirekordit purustama. Jõgeva linna staadioni odaviskerekord on momendil 82 meetriga Ainars Kovalsi ja Andrus Värniku nimel.

Mati Lilliallik tunnistas, et Jõgevale oodatakse võistlema ka mitmeid välismaa kergejõustikuässasid, kuid konkreetseid nimesid ei söandanud ta veel välja käia. “Võistluste eel oskan ja võin nimed kindlalt välja öelda,” kinnitas ta.

Pilet Jõgeva Kuldliiga võistlusele maksab viis eurot, tudengid ja pensionärid pääsevad spordisündmusest osa saama kolme euro eest ning üldhariduskoolide õpilased tasuta.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus