Kergejõustiklased lõpetasid sisehooaja

Laiuse Vedru oli toonud Laiuse PK võimlasse kokku ligi poolsada noort. Kõige kõrgemale hüpati noormeeste A-klassis, kus 16-aastane Ivar Saar ületas 1.90. Kaks korda proovis Laiuse Põhikoolis õppiv Ivar ka noorte maailmameistrivõistluste normatiivi 2.02, aga hiljutine reielihase vigastus ei andnud selle ületuseks veel lootust.

Ivar Saar loodab suvel hüpata 2.02

Suvel loodab Ivar normi siiski täis hüpata ja Marokosse sõita. Tegelikult on ka tulemusel 1.90 kaalu, sest kaks aastat tagasi oli Marko Aleksejevil ja Rainer Piirimetsal Laiuse laudpõrandal kahe meetri ületamisega tükk tegemist. A-klassi teine ja kolmaski koht väärivad äramärkimist – Indrek Kalvet (PÜG) ületas 1.75 ja Kaur Järs (Palamuse G) 1.70, mõlemad poisid veel 15-aastased.

Poiste C-klassis oli võidutulemus samuti heast klassist ? Indrek Reisberg (Tabivere G) ületas 1.50. Teine oli tema koolivend Jarmo Kull 1.40-ga ja kolmas Geijo Tõnissoo (PÜG) 1.35-ga. Poiste B-klassi võitis Jarko Koort samuti 1.50-ga, viis sentimeetrit vähem hüppas Enno Eller (mõlemad Palamuse G).

Tütarlaste B-klassis võitis Triinu Tõnisson (Tabivere G), kes püstitas isikliku rekordi 1.40. Kristi Välbe (Laiuse PK) ja Eva Orupõld (JG) ületasid 1.35. Tütarlaste C-klassis ületasid nii Cätlin Põldsaar (Tabivere G) kui Kristi Unt (Palamuse G) 1.30, katsetega võitis esimene.

Samas selgitati ka TV 10 Olümpiastarti parimad kõrgushüppes. Poiste vanemas rümas oli parim Indrek Reisberg eelnimetatud tulemusega, poiste nooremas Kristjan Rosenberg 1.30-ga. Tüdrukute vanemas rühmas võitis Triinu Tõnisson. Kõik kolm õpivad Tabivere Gümnaasiumis. Tütarlaste nooremas rühmas võitis Eleri Pütsepp Voore Põhikoolist tulemusega 1.15.

Teivashüppaja Jarko Koort püstitas uue maakonna rekordi

Kolmeetapiline teivashüppe Grand Prix sari lõppes Viljandis. Meie võistlejaist tegi tubli eneseületuse Jarko Koort (Palamuse G/Saare vald), kes parandas isiklikku rekordit 24 sentimeetriga. Tulemus 3.35 on ka uus maakonna 13-aastaste rekord ja andis B-klassis kolmanda koha. Ka GP üldkokkuvõttes oli Jarko kolmas. B-klassis võistleb Jarko endast aasta vanematega, omavanuste hulgas on tegemist Eesti tänavuse tipptulemusega, mis annab hea lähtekoha enne juunikuus toimuvat TV 10 Olümpiastarti vabariikliku teivashüppefinaali (seal võistlevad just 1991-92 sündinud poisid). Jarko tulemusega pole seal kunagi esikolmikust välja jäänud.

Poiste C-klassis võitis Jarmo Kull, seekord tulemusega 2.85. Indrek Reisberg oli kolmas uue isikliku rekordiga 2.55 (mõlemad Tabivere G). Ka kokkuvõttes olid Jarmo ja Indrek esimene ja kolmas.

B-klassi tütarlastest oli Maarja Pärs teine tulemusega 2.75, C-klassi tütarlastest Kadi Lille kolmas tagajärjega 2.25. Võistlussarja kokkuvõttes said mõlemad Laiuse tüdrukud teise koha.

Huvitav välishooaeg tulekul

Kergejõustiku välishooaeg algab meie maakonna kergejõustiklaste jaoks Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustega Jõulumäel 23. aprillil, kust talviste tulemuste järgi oleks oodata mitut medalit. Samal ajal peavad esimesed jõuproovid ka meie heitjad. Välishooaeg saab olema pikk ja põnev, reaalseid medalilootusi Eesti meistrivõistlustelt on päris mitmel Jõgevamaa spordipoisil-tüdrukul. Mullu võitsid Jõgevamaa noored Eesti meistrivõistlustelt 14 medalit, tänavu on juba talvehooajaga toodud koju pool mullusest ehk seitse auraha.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus