Keremeistri spordiklubi püüab end triatloni maailmakaardile viia

Novembris moodustati Jõgeval spordiklubi nimega Keremeister, mille liikmed on üle Eesti laiali, kuid asutajad ja peasponsor on pärit Jõgevalt. Klubi sportlased osalevad triatlonidel ja rattamaratonidel ning käesoleval aastal on eesmärgiks võtta osa tippvõistlustest nii Eestis kui ka Euroopas.

Kuigi klubi registreeriti alles novembris, tegutsesid selle liikmed sama nime all juba läinud suvel. “Otsustasime paari spordikooliaegse sõbraga võtta osa Tartus peetud triatlonifestivalist Tartu Mill Triathlon, kuhu panime välja kolmeliikmelise võistkonna,” meenutas klubi üks asutajatest Pertti Juronen, kes koos Jõgevalt pärit Heiko Sepa ja Pärnu mehe Paul Ruubeliga esimesel triatlonivõistlusel napilt neljandaks jäid.

Nende ettevõtmist asus toetama Jõgeva ettevõtja Merlis Saare, kellele kuulub autovärvitöökoda Keremeister. Sama nime kannabki asutatud spordiklubi. Merlis aitas spordimehi rahaliselt: muretses võistlusriided ja kattis kõik muud kulud, et meestel poleks tarvis mõelda muule kui ainult oma sportlikule sooritusele. 

Pooled liikmetest on tegelenud rattaspordiga

Pärast edukat Tartu Milli triatloni otsustasid mehed osa võtta ka Tristar Estonia 111 triatloni võistlusest ning pärast selle õnnestumist hakkaski neil peas idanema mõte moodustada ametlik spordiklubi. Heiko, Pertti ja Paul rääkisid sellest oma spordihuvilistele sõpradele ning praeguseks on klubi liikmete arv kasvanud tosinani ning nad on pärit üle kogu Eesti: Jõgevalt, Põlvast, Tartust, Elvast ja Pärnust.

Spordiklubi liikmete hulgas ei ole päris spordivõõraid, pooled neist on tegelenud jalgrattaspordiga ning kolm on kuulunud isegi Prantsusmaa amatöörklubidesse. Üheks siduvaks jooneks on ka Otepää Audentese spordikool, kus nad omal ajal koos õppinud on. Praeguseks on neil Pertti sõnutsi täpselt paras meeskond koos ning momendil nad lisajõudu ei otsi.

“Hetkel ei soovi me klubi väga suureks ajada, sest iga algus on raske ja majanduslikud võimalused piiratud. Kui selle asja väiksema pundiga käima saaks, siis miks mitte kaasata tulevikus meie ettevõtmisesse ka noori, kes osaleksid nii triatloni- kui ka jalgrattavõistlustel,” rääkis Pertti klubi tulevikuplaanidest. 

Plaanis on osaleda nii kodustel kui välisvõistlustel

Vormis peavad Keremeistri sportlased end hoidma iseseisvalt, sest ühistreeninguid pole võimalik läbi viia. “Kuna enamik meie liikmeid on lausa mööda Skandinaaviat laiali, siis on koos treenida praktiliselt võimatu. Suvel on mõte korraldada üks mitmepäevane kogunemine, et koos treenida ning plaane seada. Et enamikul on sporditegemise kogemus olemas, siis ei ole treeneri järele tungivat vajadust. Katsume ise üksteist täiendada ning nõu ja jõuga aidata. Mahud on osadel meist küllaltki suured, arvestades asjaolu, et tegemist töö kõrvalt harrastamisega,” nentis klubi asutaja Pertti.

Samas on noore spordiklubi plaanid juba üsna ambitsioonikad. “Plaanis on osaleda päris paljudel triatloni- ja jalgrattavõistlustel nii Eestis kui Norras. Suurematest ja nimekamatest võiks ära märkida Euroopa meistrivõistlused talitriatlonis, Tartu neliküritus, Tartu Mill Triathlon, Tristar 111 Estonia ja Eesti meistrivõistlused poolpikas triatlonis. Välisvõistlustest on osad meie mehed kindlasti joonel Vasaloppetil, Norseman Extreme triatlonil, Tristar Monacol, Viini poolpikal triatlonil, Oslo triatlonil ning Oslo maratonil. Kindlasti osaleme ka Jõgeva rattarallil ning mitmetel jooksumaratonidel Tartus ning Tallinnas. Iga mees otsustab ise, kus ta saab ja tahab kaasa lüüa, kuid kindel eesmärk on saada meeskondlikult poodiumile nii Eesti meistrivõistlustel Valgas kui ka Tartu Milli triatlonil. Võimalusel läheme oma trioga ka Saksamaal toimuvale Worms Tristar 111 üritusele, mis sai plaani võetud juba möödunud aastal,” rääkis Pertti.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus