Kellegi hääl ei läinud kaduma


Ma tänan kõiki kodanikke, kes kasutasid 6. märtsil oma põhiseaduslikku võimalust otsustada, millist tulevikku me oma riigile tahame.

Õnnitlen erakondi ja poliitikuid, kes asuvad tööle Riigikogu uues koosseisus. Aga meie tänu kuulub kõigile, kes valimistel kandideerisid, sest nad kõik rikastasid kampaaniat ideede ja sisuka aruteluga.

Kellegi hääl ei läinud kaduma. Eesti poliitiline maastik on kindlasti mitmekesisem kui neli Riigikogusse pääsenud erakonda. Pidagem meeles, et vaba rahvas kannab avalikku võimu iga päev, suheldes aktiivselt oma valitud esindajatega ja kontrollides seekaudu nende tegevust.

Need, kellele valijad andsid oma hääle ja seega usalduse, ei tohi seda usaldust petta ja neil tuleb Riigikogusse tööle minna. See on aus oma valijate vastu ja suurendab usaldusväärsust Eesti poliitikas.

Mul on lähipäevil kavas kohtuda kõigi parlamendivalimistel edukaks osutunud erakondade esindajatega. Ma soovin, et koalitsioonilepet sõnastades näeksid nad lahendamist vajavate probleemide hulgas tööpuuduse vähendamist, kohalike omavalitsuste reformi, haridussüsteemi tulevikku, aga kõige üldisemalt ka demokraatia tugevdamist ning riigi ja tema kodaniku vahelise usalduse süvendamist.

i

President TOOMAS HENDRIK ILVESE kommentaar Riigikogu XII koosseisu valimiste järel

blog comments powered by Disqus