Kelle mure on päästmine?

Mullu sügisel kirjutasime Voorel tegutsevast mittetulundusühingust Voore Tuletõrje Selts, kus priitahtlikud pritsimehed entusiastlikult kaht kustutusautot korras pidasid ja päästjatele ka vajadusel appi said tõtata.

Vanasse poollagunenud garaazhi ei saanud ka priitahtlikud pritsimehed lõpmatuseni jääda. Sellepärast ostis Saare vallavalitsus Agroteenuselt ära osa neile kuuluvast kinnistust koos kahe garaazhiboksiga, et sinna uus tuletõrjedepoo rajada. Sinna   mahuvad ära garaazh, õppeklass, kontoriruum ning duši- ja tualettruum.

Kahele senisele 27 aastat töötanud autole said Voore vabatahtlikud tuletõrjujad lisaks veel ühe, Magirus-Deutz tüüpi päästeauto.

Kelle mure on ikkagi päästmine? Kas see on tõesti ainult kohaliku omavalitsuse rida? Voore kogemus näitab, et mitte ainult. Kui omavalitsus suure töö ära on teinud, ulatab ka riik abikäe, kasvõi tehnika näol. Selle üle, kas päästetehnika soetamine ja hoidmine ning inimeste väljaõpetamine maal on ikka projektipõhine töö, võib samuti vaielda.

3. november 2009

blog comments powered by Disqus