Kelgutama ja purikateole!

Juba täna on paras aeg nädalavahetuseks plaane tegema hakata, kusjuures pandagu tähele sedagi, et laupäeval ei maksaks autonina kaugete ja kõrgete suusa- ja kelgumägede suunas pöörata. Talverõõme ja muidulusti saab seekord nautida siinsamas, Jõgeval.

Seda, mida kujutab endast siinne jääpurikafestival, pole kohaliku seltsieluga kursis olijatele enam selgitada vaja, sest purikapidu toimub juba neljandat korda. Küll aga on esimest korda sellega kampa löönud kelguvõistlus ja sestap ongi täna päris viimane aeg mõelda, kuidas võimalikult omapärase sõiduriista kokku kombineerida annaks, millega laupäeval Laiuse mäest alla kihutada.

Purikafestivali korraldajail pole nende endi sõnul küll enam sooja ega külma, millise vembu valmistab ülehomseks ette ilmataat, sest valmis ollakse mõõduvõtmist organiseerima nii purikate kasvatamises kui kahandamises.

Talispordifännidel tasuks aga igal juhul oma kampsunid ja karupüksid laupäevaks valmis panna. Sest teist ta nüüd teeb, kas sulatab või külmetab, aga “jaht” toimub iga ilmaga.  Kui aga koju passima jääda, võib juhtuda, et mõne nädala pärast ongi põllunukid paljad ja lumega suisa kitsas käes.   

3. veebruar 2011

blog comments powered by Disqus