Kehvadest lumeoludest hoolimata saab suusatada ja uisutada

Palal saab treenida koolimaja tagant algavatel suusaradadel, pikim ring on viis kilomeetrit. Peamiselt sõidavad seal kohalikud koolilapsed. Võistlui pidada Palal veel ei saa, selleks tuleb oodata paremaid lumeolusid. Pala lastele on kooli korvpalliväljakule rajatud ka uisuplats.

Puurmani vallas Tõrve külas asuva Tammemäe turismitalu peremees Risto Viht ütles, et turismitalu maadel saab uisutada hetkel tiigi peal, jõel ei ole see ohutuse mõttes veel soovitatav. Korralikku suusatamisvõimalust talu maadel veel pole, sest lund on sadanud kõigest paar päeva. Küll aga korrastatakse rajad esimesel võimalusel ning siis oodatakse sinna ka sõitjaid. Tammemäe turismitalu pakub külastajatele ka võimalust sõita lumesaaniga.

Palamusel saab uisutada apteegi juures Amme jõel, kus lumi korralikult ära lükatud. Seal saab mängida ka hokit ning plats on valgustatud. Teine uisutamisvõimalus on Palamusel veel ? lasteaia juures asuval platsil, kus toimuvad ka õpilaste kehalise kasvatuse tunnid.

Jõgeval Mustvee teel on Kaido Poomile kuuluv korralik uisuplats, kus väikese tasu eest saab sõitmas käia ja ka uiske laenutada. Uisuväljakul harjutavad ka harrastusliiga hokimängijad.

Uisurada on ka Adaveres. See on avatud õhtuti ning on korralikult valgustatud. Ka seal saab uiske laenutada.

Põltsamaal saab suusatada Kuningamäel, pikim võimalik rada on 1,6 kilomeetrit. Mäslt saab nii suuskade kui kelguga alla lasta.

Kassinurme suusaradu kattis Toomas Pussi sõnul möödunud nädalavahetusel vana 6 sentimeetri paksune lumi ja jää. Kui vähegi lund on, kavatsetakse sinna nädalavahetusel buraani abi korralikud rajad sisse ajada. Natuke saab seal suusamõnusid nautida ka praegu.

Tuntud Kuremaa suusarajad on veel korrastamata, sest rada kulgeb osaliselt tiheda metsa all, kus lund napib. Hea tahtmise korral siiski natuke sõita saab. Kui lund vähegi juurde tuleb, kavatsetakse rajad sisse ajada nädalavahetusel või uue nädala alguses. Siis antakse sellest Kuremaa rahvale teada ja pannakse välja ka viidad.

Luua-Ehavere suusarajad veel sõitmist ei kannata, sest seal on lund nii vähe, et muld ja kivid väljas.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus