Keevalised Rummu mehed said Jõgeval külma duši

Pühapäeval võõrustas jalgpallimeeskond Jõgeva SK Noorus Rummu Dünamo võistkonda. Kohtumine algas Jõgeva meeste survega. Avavärava lõid Nooruse mehed juba esimese veerandtunni sees, mil Rummu mängijad jätsid korralikult klaarimata Mihkel Kuke pika audist sisseviske. Pall põrkas kenasti Jõgeva ründaja Tauno Anvelti ette, kes selle karistusala joonelt probleemideta väravasse virutas.

Protesteerimine ja hooletus jätsid Rummu kümnekesi

Pärast avaväravat jätkas Noorus vastaste survestamist. Rummu mehed nõudsid kohtunikelt pidevalt ja valjuhäälselt suluseisu fikseerimist. Protestimine ja rahulolematuse näitamine tõi 21. minutil kaasa hoopis kollase kaardi Rummu kaptenile Šahrijar Abdullajevile. Minuti pärast tõmbas Abdullajev Nooruse ründaja Mairo Tikerberi murule pikali ning karistuseks selle eest järgnes talle teine kollane kaart, mis tähendas, et Rummu kapten pidi väljakult lahkuma. See keevalisi külalisi ei vaigistanud ning protesteerimise ja kohtuniku sõimamise eest sai kollase kaardi ka Dünamo kaitsja Vadim Talama. Nooruse kasuks määratud karistuslöögi lõi Mairo Tikerberi väravast mööda.

Kümnekesi jäänud Rummu meeskond oli mängu jätkudes suurtes raskustes. Dünamo kaitseliin oli Nooruse kiire ja tehnilise ründaja Mairo Tikerberi jaoks liiga aeglane ning Tikerberi sai mitmeid kordi segamatult palliga vastaste karistusalasse joosta. Samas ei olnud Nooruse ründaja ihne ning jagas väärtuslikke sööte. Pool tundi pärast kohtumise algust andis ta täpse söödu Tauno Anveltile, kes lõi seisuks 2:0. Vaevalt kümme minutit hiljem oli Tikerberi jälle vastaste väravavahiga üks ühe vastu, kuid ei hakanud staaritsema, vaid söötis palli Nikolai Roobile, kel polnud muud teha kui pall tühja väravasse toksata ning seisuks sai 3:0.

Vastaste väravavaht teenis Jõgeva publikult tunnustuse

Kui kohtumise esimesel poolajal suutsid Rummu mehed teha ka paar pealelööki Nooruse väravale, siis mängu teine poolaeg möödus juba täiesti Jõgeva meeste juhtimisel ning Rummu sai vaid paar korda palli oma väljakupoolelt minema. Kuuekümne kolmandal minutil sai terve mänguaja head eeltööd teinud Mairo Tikerberi “jala valgeks”, mil suunas Mihkel Kuke antud ilusa püstsöödu peaga üle vastaste väravavahi.

Rummu väravavahil Aleksandr Kalininil oli veerand tundi enne kohtumise lõppu käed-jalad pidevalt tööd täis. Kalinin tegi kaheksakümnendal minutil ka supertõrje, mil Tauno Anvelt karistusala servalt tugevalt väravale peale lõi. Selle soorituse eest teenis Dünamo väravavaht tunnustava aplausi ka Nooruse poolehoidjatelt. Viimase naela Rummu meeste kirstu lõi vahetusest mängu sekkunud Kuldar Lääne, kes pani jala audist trahvikasti visatud pallile õigeaegselt ette ning seisuks tablool sai 5:0, millega kohtumine ka lõppes.

Jõgeva Noorus asub liigatabelis hetkel neljandal kohal. Kolmandal kohal oleva Nõmme United võistkonnaga on neil punkte võrdselt, kuid väravatevahe on Nõmme meestel parem. Järgmisena kohtub Noorus laupäeval Kaagveres Tartu JK Welco Elekter meeskonnaga, keda koduväljakul võideti juuni alguses 2:0. Nooruse ründaja Tauno Anvelt tõusis teises liigas väravalööjate edetabelis neljandaks. Tema arvel on sel hooajal kuusteist väravat.