Keeruliste teeolude tõttu juhtus maakonnas kaks õnnetust

Möödunud ööpäeva jooksul teatati politseile kahest Jõgevamaal toimunud liiklusõnnetusest.


Kummalgi juhul inimesed viga ei saanud. „Neist esimene juhtus kella 19 ajal kui häirekeskusele teatati Pajusi ristmiku lähistel kraavi sõitnud veokist. Juht viga ei saanud, ta oli kaine ja omas juhtimisõigust. Kuivõrd raskeveoki haagis jäi avariipaigal teele risti, oli liiklus seal enam kui tunni jagu häiritud. Teine õnnetus juhtus paarkümmend minutit hiljem Põltsamaa vallas Mällikvere külas, kus sõitis kraavi sõiduauto Chrysler. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning juht korraldas ise masina teele tagasi tõmbamise,“ ütles Tartu politseijaoskonna vanemväärteomenetleja Sulev Jürgenson.

Talvised teeolud ei pane suuremat vastutust liiklusturvalisuse tagamisel üksnes teehooldajatele, vaid ka liiklejatele endile. „Maanteedele suundudes tuleb juhtidel sõiduks võtta aega. Kehvades oludes on maanteel ohtlik suurimat lubatud kiirust taga ajada. Sõitke rahulikult, pikivahet hoides ja möödasõitu vältides, sest tee võib olla libe ja nähtavus piiratud. Auto juhtimine on tegevus, mis nõuab igal sekundil juhi kogu tähelepanu. Kui autojuhi silmad ei ole sõiduteel, tehakse sisuliselt pimesõitu ning oht avariisse sattuda on suur,“ pani Jürgenson südamele.
„Ilmaprognoosi lubab järgmisteks päevadeks jätkuvat lumesadu, nulli ümber kõikuvaid kraade ja on juba ette teada, et teeolud võivad siin-seal tavalisest raskemaks muutuda. Sõitu alustades on range soovitus kergelt pidurdada ja kiirendada korraks, nii et saate aimu, millised on parasjagu teeolud. See aitab paremini mõista, kui pikk on pidurdusteekond ning saate arvestada ajakulu, kui pikalt enne sõiduki seiskamist tegelikult pidurdamisega algust peab tegema,“ ütles Jürgenson.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus