Keda valida?

Peagi on saabumas kohalikud valimised. Pärast taasiseseisvumist on Jõgeval olnud 10 erinevat linnapead. Võimul on olnud kõikvõimalikud parteid ja koalitsioonid. Kuid Jõgeva probleemid on endiselt lahendamata.

Kui ma 1980. aastatel Jõgevale kolisin, räägiti siin, et meil on kiiresti vaja raudtee ülekäiku jalakäijatele ja linna avalikku WCd. Möödunud on 25 aastat. Kas Jõgeval on raudtee ülekäik ja WC? Ei ole. Miks?

Nüüd on lisandunud veel üks pakiline probleem – bussijaama puudumine. Jõgeva on maakonnakeskus. Bussijaama puudumine linnas on häbiväärne!

Jõgeva linnavalitsusest öeldakse, et linnal pole bussijaama ehitamiseks raha. Eesti on Euroopa Liidu (EL) liige. Milleks on siis ELis vastavad fondid? Et eesti keel on üks ELi ametlikest keeltest, siis võiks ju raha küsida ka eesti keeles.

Paljud leiavad, et Jõgeva on igav linn, siin pole mingit meelelahutust. Kui noortele veel midagi leiab, siis keskealistele ja vanematele mitte midagi.

Jõgevale oleks hädasti vaja oma kino. Kinos meeldib käia kõigil vanusest sõltumata. Kunagi oli Jõgeval kino. Praegu on vaid mälestused sellest ajast.

Veel oleks Jõgevale vaja üht korralikku kontserdilava. Jõgeval ja ka maakonnas tegutsevad mitmed ansamblid, kellel pole siin väljundit. Kontserdilava annaks noortele võimaluse siin oma kontserte ja üritusi korraldada.

Ja kui on olemas lava, saavad siia esinema tulla ka tuntud eesti ansamblid ja lauljad. Ühtlasi saaksid siin esineda meelelahutustrupid, kes suviti mööda Eestit ringi tiirutavad. Näiteks Maie ja Valdur, Baskini “Viimane vint”. Oleks meelelahutust kõikidele. Seni jääb Jõgeva rahvas kõigest ilma.

Vaadates, kuidas Jõgeval asjad liiguvad, võib öelda, et siin kehtib uus eesti vanasõna – aega on selle kiire asjaga. Küll jõuab!

Keda valida, mina ei tea. Kas leidub kedagi, kes lubab järgmise nelja või kaheksa aastaga ehitada Jõgevale raudtee ülekäigu, avaliku WC, bussijaama, kino ja kontserdilava? Kui ei, siis keda peaksin valima ja miks just teda?

Viimased 25 aastat on näidanud, et vali Jõgeval keda tahad, kõik jääb endiseks. Nendele poliitikutele, kes osutuvad siiski valituks, soovitan: pühkige ometi ükskord Jõgeva linnalt vähemalt 25 aasta paksune tolmukiht maha ja hakake tööle, et Jõgeva Eesti kaardil taas silma paistaks! Teie saamatus on juba naljanumber!

ANTI KEHA,
Jõgeva

blog comments powered by Disqus