Kebeli külaselts saab viieseks

Selts ühendab Levala ja Vassevere külade elanikke ja ülejärgmisel laupäeval on plaanis korraldada külapäev.

Viis aastat on just see aeg, mille jooksul külaseltsi nägu välja peaks kujunema. Seltsi liikmed projekte ei kirjuta ja katsuvad kõrvalise abita hakkama saada.

Ühest küljest tähendab see, et tuleb hoolikalt läbi arutada,  mida võime endale lubada. Teisalt sedagi, et osa tegevusega seotud kulusid jäävad seltsi liikmete kanda. Näiteks hoiab perekond Oden korras külaplatsi, mis on nende talu maadel, perekond Müürsepp saadab seltsi liikmetele õnnitluskaarte. Veel on meid oma toodetega toetanud Valio Eesti AS kahe seal töötava seltsiliikme kaudu, keda Valio tüdrukuteks kutsume. Toetajaid on teisigi ja algaastatel aitas meid kõvasti ka vald, kelle abiga saime osta näiteks peotelgi. Meie tegevust piirabki oma ruumide puudumine, aga talvel on meile peavarju pakkunud Voore Põhikool, kellele oleme selle eest väga tänulikud.

Meie üritused ei ole eriti rahvarohked, kuid osavõtjate vähesuse tõttu ei ole ükski plaanitud ettevõtmine ka ära jäänud. Küllalt suurt tähelepanu pöörame oma tegevuses sportlikkusele ja tervetele eluviisidele. Käime rattaretkedel, koristame teeääri, oleme osalenud jüriööjooksudel ja ükski pidu pole olnud alkouimane süldipidu.

Selle aasta tähtsamad ettevõtmised on külapäev ja viies rattaretk. Praegu ongi teemaks külapäevaga seonduv. Mõned arvavad, et sellise palavusega pole mõtet midagi korraldada, et see oleks pigem piin. Siiski on külaseltsi juhatus otsustanud, et külapäev toimub 7. augustil. Tegemist on omamoodi juubeliüritusega, oleme plaaninud natuke pikema päeva. Alustame keskpäeval, seejärel saavad vanemad inimesed omavahel juttu ajada, aga noorematele (ka hingelt) on kavas sportlikud mängud. Sel aastal ei ole me paika pannud konkreetset eeskava, aga iga pere võib ikkagi väikese etteaste teha. Kindlasti ei jää toimumata meie traditsiooniline  heategevusoksjon, millelt saadud tuluga oma külaseltsi toetame.

Külapäevaks on kavas valmis teha ka külast halbu vaime peletav külapuuslik, kelle külapäeval püsti paneme ja kellele koos ka nime välja mõtleme. Mitmel aastal oleme plaaninud, et külapäev lõpeb simmaniga. Alati on tants ära jäänud, aga sel aastal teeme selle teoks. Ja loomulikult on naaberkülade rahvas meil alati teretulnud ja ootame väga ka endisi oma küla elanikke.

TAIVO KRUUSAAUK, külaseltsi juhatuse liige

blog comments powered by Disqus