Kavatsetakse ehitada ekstreemspordiväljak

Jõgeva linn taotleb Aia tänava koolimaja õues paiknevate ekstreemspordiväljaku atraktsioonide (rularamp jm) uuendamiseks raha regionaalsete investeeringutoetuste programmist.

Jõgeva linnavolikogu otsustas, et kui nimetatud programmist ekstreemspordiväljaku uuendamist rahastatakse, siis katab linn 2012. aasta eelarvest projekti omaosaluse 800 euro ulatuses.  Linnpea Kalmer Laini sõnul on ekstreemspordiväljaku nüüdisajastamiseks samast programmist varemgi raha taotletud.

“Viimasel korral jäi Jõgeva linna esitatud projekt paremuselt kolmandale kohale, mis annab põhjust tõsiselt loota, et tänaseks esitatud taotlusele antakse positiivne vastus,” ütles linnapea.

Linnavolikogusse kuuluv Jõgeva Gümnaasiumi õpetaja Priit Põdra kinnitas, et kui raha saadakse, saab Jõgeva märksa atraktiivsema ja nüüdisaegsema ekstreemspordiväljaku kui praegune rularamp. “Noored on taolisest rajatisest väga huvitatud ja ettevõtmise toetamiseks on kogutud üle tuhande allkirja,” ütles pedagoog.

Linnavolikogu liige, SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder tuletab aga meelde, et ekstreemspordiväljakul  on ka kehavigastuste oht. “Väljakul tuleb  tagada pidev turvalisus, mistõttu ei piisa vaid rahasüstidest ekstreemspordiväljaku ehitamiseks, vaid rajatis nõuab linna eelarvest iga-aastasi  investeeringuid,” märkis ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus