Kaval kass rääkis koera ära

Lord liigub ettevõtte aiaga piiratud valdustes vabalt ringi ja võtab oma ülesannet nii tõsiselt, et võõra ligineminegi väravale võib ta raevu ajada. Loata sisseastumine ei tule kõne allagi. Möödunud talvel tekkis aga tehase lähedusse kurva moega kass, keda ilmselgelt Lordi toidulaud huvitas. Kui soliidset ametit pidav hundi sugulane kiisu esimeste tutvusesobitamiskatsete peale lausa marru sattus ja temast nii palju pisema tegelase hulljulgus suure peni hämmeldusse ajas, siis visa külgelöömise jätkudes taltus ka koer: no mis sa tobuga teed!

Seda, kui pikalt sooja ja kõhutäit igatsev hiirekuningas ?kindlust? piiras, firma töömehed täpselt öelda ei tea. Küll aga nähti ühel päeval lausa uskumatut vaatepilti: kass sõi rahumeeli suure koera toidukausist! Vähe sellest ? neid on nähtud ka sõbralikult ?juttu ajamas? ja on mehi, kes väidavad, et kass isegi koera kõrval magas.

Igatahes sai Lord oma ?lapulise? süü läbi lausa märkuse tööülesannete lohaka täitmise eest. Nimelt panid tema leivavanemad tähele, et koer ei liigu pidevalt kogu valvataval alal ringi, nagu ette nähtud, vaid kipub sinnakanti, kus kõnnib kass. Soojade ilmade saabudes jäid kassi külaskäigud harvemaks, suvel polnud teda vahel nädalate kaupa näha. Koer tundub siis aga murelik ja ootab. Töömehed naeravad, et küllap on kavalal nurrmootoril kusagil veel mõni lahke pererahvas ja ilmselt on sealses toidukausis teistsugune menüü ? vaheldust peab ju olema! Loodetavasti on Lordi külalist talve lähenedes jälle tihedamini näha ja valvuri aeg möödub teise neljajalgsega suheldes pisutki rõõmsamalt.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus