Kaupmehed piiluvad suletud uste tagant

Eilsest kehtima hakanud piirangud sulges suure osa kauplustest, jättes alles vaid eluks vajaliku. Seega on järgmised kuu aega võrreldav läinud aastaga: kaupmeest võib piiluda suletud ukse tagant, meelelahutus on suletud ning juba tuttav 2 + 2 reegel on taas ka tänaval päevakorras. Valitsuse sõnumid on paraku pigem segadusse ajavad ning karmimad piirangud liiga hiljaks jäänud. Nii peame taas tõdema, et vabam kevad ja suvi lükkuvad veelgi edasi.
Samal ajal on vähemalt Põltsamaal ette näidata edulugu, kui nädalavahetusel vaktsineeriti pooltuhat inimest. Veidi rohkem vaktsineerituid tuli kokku Tallinna ja Tartu peale. Seega võib Põltsamaad nähes vaid imestunult silmi pilgutada ja loota, et teisedki omavalitsused haaravad võimalusest. Põltsamaal tuleb selline aktsioon ka sel nädalavahetusel, samal ajal ägab aga terve maakond viiruse kurja käe all.
Selge, et vaktsineerituna on elu veidikenegi kergem ja stress väheneb. Võib loota, et saab taas näha tuttavaid, sõpru ja eakamaid lähedasi. Seda muidugi juhul kui piirangud kord leevenevad ja vaktsineerimine kõikjal täistuurid sisse saab. Seni pole seda juhtunud, kuid esimesed märgid vähemalt kiirema tegutsemise suunas paistavad.
Taaskord peab sügavalt sisse hingama ja lootma, et ehk seekord täidavad piirangud eesmärki ja me võime mõelda kriisist väljumisele. Järgmised nädalad on proovikiviks kõigile: rangelt tuleb piirangutest kinni pidada, šopingud internetti kolida ja looduses jalutada. Ja lihtsalt loota.

blog comments powered by Disqus