Kaupluseketi Coop autoloosi kolmas võit tuli Palamusele

Sümboolselt kaheteistkümnenda kuu kaheteistkümnendal päeval kell 12 anti Palamuse poe ees Volkswagen Passati kasutusõigus üle O. Lutsu Palamuse gümnaasiumi huvijuhile Evelyn Meruskile, kes on ühtlasi kolmas selle aasta Coopi autoloosi võitja.


„Tegu on Coopi suure säästukaardi autoloosiga, alustasime sellega tegelikult juba 2016/17. aastal, kui loosisime välja neliteist Volkswagen Golfi, iga kuu ühe. Ja otsustasime sel aastal seda korrata ning kuna kampaania on olnud väga edukas, siis mõtlesime sel korral seda uhkemalt teha, Volkswagen Golfi asemel on Volkswagen Passatid,“ rääkis Coop Eesti Keskühistu kommunikatsioonijuht Martin Miido.

„Meil on algusest peale olnud põhimõte, et me ei loosi lihtsalt autot, vaid loosime ikkagi auto, mis on võitjale võimalikult hea ja mugav,“ lisas Miido. Iga kuu alguses, lähtuvalt eelmise kuu ostudest, loositakse välja uus võitja. Praegune auto on sel aastal kolmas, mis üle anti.

Kõigil osalejatel võimalus võita

„Inimestel, kellel on ühes kuus vähemalt 50 euro eest kaupa ostetud, on üks loosipilet. 100 euro eest ostjatel on kaks piletit jne. Kõik need piletid lähevad loosimisse ja siis kutsume kokku komisjoni ning loosime kõikide piletite vahel välja ühe numbri,“ selgitas Martin Miido ning lisas: „Meil on ehitatud selline loosimootor, tegelikult on selle taga Excel, mis ise suvaliselt numbri kõikide piletite hulgast valib ning kuvab meile seal nime. Pärast seda kontrollime andmed üle ja kui kõik on olemas, siis kuulutame inimese võitjaks.“

„Hästi oluline on, et inimesel oleks säästukaadi süsteemis kõik andmed korrektsed. Kui me inimest kolme tööpäeva jooksul kätte ei saa, on meil õigus uus võitja välja loosida. Ükskord Volkswagen Golfi loosimise ajal juhtus nii, et inimene oleks peaaegu oma võidust ilma jänud, sest andmeid ei olnud. Aga õnneks teadis kaupluse juhataja seda inimest ning saime võitja ikkagi kätte,“ meenutas Coopi kommunikatsioonijuht ning rõhutas, et ostmise ajal tuleb alati registreerida säästukaart, selle kaudu on võimalik punkte lugeda ning inimestega seostada.

Mida rohkem pileteid, seda suurem on võimalus, kuid võita võivad absoluutselt kõik, kes vähemalt ühe piletiga loosis osalevad. „Meie esimese auto võitja võitiski näiteks ühe piletiga, tal oli arve 50 eurot ja paarkümmend senti. Selles mõttes, et kõigil on tegelikult ikkagi võimalus,“ kinnitas Martin Miido.

Teine autoloosi võit Jõgevamaal

Jõgevamaale on ka varem Coopi autoloosiga võit läinud, kui möödunud aasta aprillikuus sai Jõgeval Pae Konsumi ees võtmed kätte Ruth Päll.

Evelyni jaoks tuli võit ootamatult, ta ei osanud arvatagi, et tema võiks selle auto omale saada. „See tundub ikkagi selline ulmeline, igal pool on ju mingisugused kampaaniad ja asjad, et osta ja tee seda, aga et see niimoodi sinule reaalselt ja päriselt tulebki, see on ikkagi päris ootamatu. Alati tundub, et müstilised inimesed müstilistest kohtadest saavad selle,“ ütles üheteistkümne piletiga auto võitnud Evelyn Merusk, kelle sõnul küsisid paljud inimesed, et kas päriselt saabki loosiga võita.

„Oli tööpäeva lõpp ja hakkasin oma otsi kokku tõmbama. Vaatasin, et võõras number helistab, võtsin ikka vastu, sest iial ei tea ju, kes võib mõne võõra numbriga helistada, mõni lapsevanem või keegi,“ meenutas Coopi kõnet Evelyn, kes ühel hetkel arvas, et hoopis tüütu müügimees helistab. „See jutt muudkui jätkus ja siis ise ütlesin, et kui sa mulle praegu ütled, et ma mingi auto võitsin, siis saan küll infarkti. Niimoodi ma siis istusin seal jahmunud näoga ja üllatunud.“

Maailma parim jõulukink

„See on ju minu kodupood. Ma ostan siit ja ei pea midagi tegema, lihtsalt käima ja ostma ning minu loosid muudkui lähevad automaatselt kuskile loosipotti, kus keegi väga ägeda käega inimene selle siis välja tõmbas,“ rääkis Merusk.

„Head sõbrad ja pere ütlevad, et kuhu antakse, sinna tuleb juurde. Ostsin täna igaks juhuks lotopileti ka,“ naeris Evelyn, kes kinnitas, et talle piisab tegelikult juba ka autost.

Tavaliselt sõidab Evelyn autoga, millel on automaatkäigukast. „Tegime kodus juba kokkuleppe, et mees peab mind elu lõpuni sõidutama sinna, kuhu tahan,“ naeris Merusk ning lisas, „eks ma ikka natukene ilusamal aastaajal õpin, sest juhiload sain manuaalkastiga autokoolis harjutades. Automaatkäigukastiga auto on lihtsam, auto sõidab ju ise, aga küll ma harjutan ja õpin.“

„Aitäh Coopile ja kõikidele nendele inimestele, kes selle projektiga tegelevad, et inimesed saavad endale auto võita. See oli maailma parim jõulukink tõesti, väga ägedale aastale väga äge kirss tordil,“ sõnas Evelyn.

DEIVI SUISTE

blog comments powered by Disqus