Kauplusbuss jälle käigus

Jõgeva Majandusühistu kaubandusjuht Endla Raud märkis, et vahepeal polnud ühistul võimalik rändkauplust pidada, sest teenuse osutamiseks puudus sobiv buss.

“Senine kaubabuss oli amortiseerunud ning selle remontimine nõudis väga suuri kulutusi. Nüüd ostsime aga Hiiumaa Tarbijate Ühistult märksa uuema Mercedes-bussi. Rändkauplus Tare teeb esimese peatuse esmaspäeval Kuristal,” ütles Raud.

Tema sõnul aitas rändkaupluse liini taasavamisele kaasa ka omavalitsuste tugev huvi selle teenuse vastu.

Rändkaupluses teenindavad ostjaid juhataja Eve Külaots ja üks müüja. Bussijuhiks on Kalju Põldkivi, kes kauplusbussi rooli varemgi keeranud.

“Kalju Põldkivit teatakse külades kui kogenud ja viisakat bussijuhti ning head abilist müüjatele,” lausus Endla Raud. “Kaubabussis ei pruugi alati küll kõiki kaupu saada olla, mis maakonna ja vallakeskustes, kuid me pakume võimalust ka kaupu ette tellida,” teatas  Jõgeva Majandusühistu kaubandusjuht.

Rändkauplusena kasutatava bussi Mercedes hooldamisega tegeleb Sadala osaühingu MaksiBussid tütarfirma osaühing Virko Reisid.

“See, et rändkauplus jälle ühest paigast teise sõitma hakkab, on igati teretulnud ettevõtmine. Kauplusautost ostmine on omamoodi traditsioon, millega paljud inimesed harjunud on. Pealegi võimaldab rändkaupluse juures kokku saamine külaelanikel sagedamini juttu ajada, üksteisele uudiseid rääkida, ” arvas Jõgeva vallavanem Saima Kalev.

Põhjusel, et Jõgeva Majandusühistul polnud teatud ajal võimalik korraldada müüki rändkauplusest, avati bussiliin, mis kaugemate külade elanikke kaupluste külastamiseks ja teistekski asjaajamisteks maakonna- ja vallakeskustesse sõidutas. “Kui reisijaid jätkub, jääb selline buss sõitma ka edaspidi,” lasus MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhatuse liige Heldur Lääne.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus