Kaunite tikandite tegija tähistas juubelit isikunäituse avamisega

Elus väga erinevaid ameteid pidanud ja ka mitmetes paikades elanud Eire Kulbin on leidnud lõpuks sobiva ja meeldiva tegevuse tikkimise näol, mis on talle ühtaegu nii tööks kui ka hobiks.


Heinakuu teisel päeval tähistas toimekas naine Põltsamaa kultuurikeskuses oma 50. juubelit isikunäituse “Rännak” avamisega. Näitusel on eksponeeritud paljude aastate vältel valminud maalid, mitte tema kaunid tikandid. Eire Kulbini sõnul küsiti temalt kümme aastat tagasi, millal ta isikunäituse korraldab. See oli veel ajal, mil teda tunti suurepäraste maalide loojana, mitte tikandite valmistajana.

Igava loengu ajal joonistas õppejõust pildi

Kui alguses oli Eirel kindel teadmine, et maalid, mida ta eksponeerib, saavad tükk aega enne näitust valmis, siis tegelikult läks nii, et kahe oma lapse portreed valmisid alles enne ülespanekut.

Eire Kulbini kinnitusel meeldis talle juba lapsena joonistada. Hiljem, kui kõrgkooli loengus igav hakkas, joonistas ta õppejõudu.

Põltsamaa kultuurikeskuses on välja pandud viimase üheteistkümne aasta vältel tehtud maalid, neist kaks alles päris värsked. Tegelikult oleks Eire tahtnud näitusele üles panna ka mõned, mille ta varem ära on kinkinud.

Kulbini sõnul meeldib maalimine talle väga, kuid tikkimise kõrvalt jääb selleks üha vähem aega. Seoses isikunäituseks valmistumisega oli ta sunnitud ühe tikkimistöö tähtaja edasi lükkama. Samas läheb Eire sõnul tikkimistöö tal järjest paremini ja pidevalt tuleb juurde uusi kliente. Huvitava tikandilahenduse leidis ta hiljuti Põltsamaa vanima preesi motiividel.

Põltsamaa võib loomingulises mõttes kitsaks jääda

Naine ei välista, et ühel hetkel jääb Põltsamaa talle loomingulises mõttes kitsaks. Et oma tegevuses edasi areneda, tuleb minna kuhugi suuremasse linna. Pealegi on Põltsamaal, linna väiksust silmas pidades, käsitöö tegijaid juba piisavalt.

Eire Kulbin lubas, et ka kümne aasta pärast korraldab ta oma maalidest uue isikunäituse. Kus see toimuma saab, seda ta praegu öelda ei oska. Kui ta edaspidi oma stuudio loob, siis plaanib seal nii tikkimistöö kui maalimisega tegelema hakata, võib-olla ka fotograafiaga.

Eirele meeldib väga, et ta on sündinud juulikuu esimesel päeval, sest sellel ajal saab tavaliselt sünnipäeva ikka kusagil hubases koduaias või mõnes looduslikult kaunis kohas tähistada. Nende perel on tänavu mitmeid olulisi tähtpäevi ‒ nii laste kooli lõpetamine, kui Eirel ja tema mehel 20 koos elatud aastat. Seetõttu on neil plaanis kindlasti kogu perega kuhugi reisile minna.

Põltsamaa kultuurikeskuses saab Eire Kulbini maalinäitust vaadata juulikuu lõpuni. Pärast seda on plaanis viia see Türile, kus elab palju kunstniku tuttavaid, kes Eire näitust juba ootavad.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus