Kaunimad kodud jõulude ajal

Nägusamate ja fantaasiarohkemate kaunistuste loojad said linnapealt Viktor Svjatõsevilt ja linnavolikogu esimehelt Ants Priilt kingituseks kunstnik Viive Kuksi graafilise lehe.

Komisjon, mida juhtis abilinnapea Aare Olgo vaatas jõulukuul Jõgeva linna sellest vaatevinklist, kuidas keegi on oma ilumeele ja oskuste abil aidanud luua pühademeeleolu nii kaaslinlastele kui ka endale. Komisjonis olid hindajateks ka abilinnapea Kalmer Lain, linnavalitsuse arhitekt Anne Örd, Jõgeva Linnavara aednik Taivo Paeveer ja linnavalitsuse spetsialist Helena Stepanov.

Asutustest, ettevõtetest ja mittetulundusühingutest peeti ilusamateks ja atraktiivsemateks Jõgeva Gümnaasiumi, Jõgeva Ühisgümnaasiumi, Jõgevamaa Päästeteenistuse, aktsiaseltsi A. Tammel, osaühingu KSK Jõgeva, AS Vooremaa Teede ja Pae 7 korteriühistu jõulukaunistusi. Preemia anti ka Jõgeva ettevõtjate klubile, kelle kaasabil avati kultuurikeskuse pargis jõuluvana maja, kus jõuluvana lastele üllatusi valmistas.

Enamik peresid, kelle kaunistused komisjonile silma jäid, elav Kirsi tänaval, mida rahvasuus on kutsutud ka Jõulu tänavaks. Nii pälvisid Kirsi tänava elanikest tunnustuse perekond Lääne ( maja 27.), perekond, Kruus( maja 23.) ja perekond Mägi ( maja 24.), keda premeeriti kõige omalaadsema kaunistuse eest. ?Meile avaldas muljet mitmekesiselt kaunistatud jõulukäru, millel istusid päkapikud,? lausus hindamiskomisjoni liige Anne Örd

Samuti autasustati ilusate jõulukaunistuste väljamõtlemise ja paigaldamise eest Päeva, ( Puiestee 26), Orumaa (Suvila 19), Lilleorgi ( Kalda 7), Pärtelpoja ( Tartu maantee 7), Meituse ( Aasa 8), Mändi ( Puiestee 26), Ojaste ( Kingu 3 ) ja Kivikute ( Staadioni 6) peret.

?Nüüdseks oleme jõulukaunistuste- ja heakorrakonkurssidel saanud kokku rohkem kui kümme autasu,? ütlesid Maie ja Arnold Kivik.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev avaldas arvamust, et nii kaunis kui tänavuste jõulude ajal pole Jõgeva varem olnud. ?Kellel oli aega jõulude ajal ringi jalutada, sai kindlasti meeldivate elamuste osaliseks. Jõgevat kutsutakse ka külmalinnaks ja jõulukaunistused on heaks võimaluseks selle linna imidzi loomisel.?

?Sooviksin, et Jõgeval jääks järjest vähemaks neid, kes kaasinimeste välja mõeldud ja teoks tehtud ilu lõhkuma kipuvad,? märkis Pae 7 korteriühistu esimees Vello Lukk.

Jõulukaunistuse loojate tunnustamise tseremoonial esinesid Jõgeva Kammerkoor ja kõhutantsugrupp Wahida. Koosviibimist juhtis Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö spetsialisti kohusetäitja Valev Pärn.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus