Kaunid kodud pakuvad silmailu ja nakatavad eeskujuga

Juba paaril viimasel aastal on Pajusi külaseltsi eestvõttel ja  vallavalitsuse toetusel korraldatud täiskasvanud õppija nädala raames ekskursioon.

iii

Kui möödunud aastal külastas Pajusi rahvas Tallinna Botaanikaaeda, siis tänavune sügisene väljasõit viis pajusilased Jõgevamaa kaunitesse kodudesse ja Luual asuvasse arboreetumisse. Lisaks mahtus ringsõidu päevakavasse veel Elistvere loomapargi külastamine ning Voore külalistemajaga tutvumine.

Asjatundjate selgitused

Ringsõidu peaorganisaatori Aili Soolepa sõnul olid kõik 15 ringsõidul osalenud inimest osa võtnud ka täiskasvanud nädala raames toimunud koolitustest.

Sõidu organisaator on väga tänulik neid võõrustanud kaunite kodude esindajatele ning haljastusasjatundjale Ene Ilvesele, kes neid lahkesti vastu võtsid ja neile oma valdusi tutvustasid. Väga kaunid ja maitsekalt kujundatud kodud olid nii Kuristal nähtud Aita ja Priit Saksingu kodu kui ka Kassinurme külas asuv Kati Tarumi ja Erik Konno kodu.

Aita Saksing, kes külalistele kohvi ja suupisteid pakkus, jutustas üsna põhjalikult sellest, kuidas nad aastakümneid tagasi oma kodu üles ehitama asusid ja selle ümbrust kujundama hakkasid. Lisaks tegi ta Pajusi rahvale väikese ringkäigu nende naabruses asuvate majapidamiste juurde, mis just Saksingute eeskujul ja initsiatiivil kõik kauniks on muudetud ning kus üksteise kõrval elavad inimesed kodu kaunistamise osas omavahel kokku sobivate lahendusteni on jõudnud.

Ideid ka möödasõitjatele

Erik Konno kodu, mis asub otse Piibe maantee ääres, pakub kodukaunistamisks ideid möödasõitjatelegi, kes seal kasvõi hetkeks peatuse teevad ja seda kaunist kodu oma silmaga veidi põhjalikumalt hindavad.

Huvitav oli ka Luua arboreetum, mis kindlasti pakub suuremat huvi tõsisema loodushuviga inimestele.

Kenaks ja hubaseks ööbimis- ning puhkamise- ja peo pidamisepaigaks hindasid pajusilased ka Voore külalistemaja. Nii mõnigi ekskursioonil osalenu avaldas kahetsust, et  selline kaunis turismiobjekt Peipsi järve ääres ei asu.

Loodetavalt pakkusid reisipäeval saadud elamused ja kogemused mõtteainet nii mõnelegi sõidu kaasa teinud inimesele. Just sellistel kaunite kodude külastamistel tekivad inimestel huvitavad ideed ning sel moel innustavad kaunite kodude omanikud oma eeskujuga nii oma maakonna kui teiste piirkondade inimesi, olgu need siis eramute või kortermajade elanikud.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus